1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti'li İçten Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Ak Parti'li İçten Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Ak Partili İçten Gazeteciler Gününü Kutladı
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla açıklama yaptı. Açıklamasında gazetecilerin gerektiğinde meslekleri ve halkın u

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla açıklama yaptı.
Açıklamasında gazetecilerin gerektiğinde meslekleri ve halkın uğruna canlarını hiçe saydıklarına vurgu yapan İçten, "Gazeteciler kamu yararına çok önemli bir görevi ifa ediyorlar. Onlar, ilkeli, doğru ve objektif yayıncılık anlayışıyla çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Ve en önemlisi bizlere çalışmalarımızda yardımcı olup yol gösteriyorlar" dedi. Gazetecilerin, gecesini gündüzüne katarak, kar, kış, sıcak, soğuk, tehlike demeden canla başla haber yapmak çalıştıklarını belirten İçten, "Basının güçlü olması, kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir" diye konuştu. AK Parti iktidarının her alanda olduğu gibi gazetecilik mesleğinin de hizmetinde olduğunu kaydeden İçten, "Haber almanın önündeki her türlü engele karşıyız. Bu mesleği icra eden tüm basın emekçilerinin rahat ve huzurlu ortamlarda çalışması en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Diyarbakırımızın ve ülkemizin kalkınması için, ele aldıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, tüm basın çalışanlarına saygı ve sevgilerimi sunarım" şeklinde konuştu.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 16:07:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT