1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Gülaçar, Ziyaretlerinin Sürdürüyor

AK Partili Gülaçar, Ziyaretlerinin Sürdürüyor

AK Partili Gülaçar, Ziyaretlerinin Sürdürüyor
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, belediyeciliğin bürokrasi duvarını yıkarak, samimi bir belediyeciliğe dönüştürdükleri vakit Van’ın önünü hiçbir şeyin alamayacağını söyledi.


Beraberindeki AK Parti Milletvekili Gülşen Orhan, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ile Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) gelen Gülaçar, sanayici ve iş adamların sıkıntılarını dinledi. Başıboş köpekler başta olmak üzere, minibüs hattı, OSB girişinde kazaların yaşanmaması için bir alt veya üst geçidin yapılması, su ile ilgili aidatların ödenmesi sorunu, vergilerin yeniden yapılandırılması, imar planı, inşaat sektöründeki durgunluk gibi birçok sorunu dile getirilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Gülaçar, insanların artık hizmete ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, Van’ın birçok sorun ve sıkıntısının bulunduğunu belirtti. Bu sorunları yine çözecek olanların bu memleketin evlatları olduğunu anlatan Gülaçar, “Biz belediyeciliği birkaç konu başlığı altında ifade ediyoruz. Fiziki, sosyal, kültürel, teknolojik ve ekolojik belediyecilik başlıkları altında bir belediyecilik olmalı. Bir kavram daha var, o da samimiyet belediyeciliği! Bahsetmiş olduğunuz köpek sorunu, su sorunu asfalt sorunu tüm bunlar Allah aşkına sorun mudur? Eğer ben samimi bir belediye olursam, dile getirdiğiniz tüm sorunlar bir günlük meseledir. Van’ımızın bel kemiği olan OSB’miz neden Türkiye’nin en pahalı suyunu alsın? Neden böyle bir şeye mahkum edilsin? Veyahut neden birkaç köpek burada insanımızı korkutsun, ısırsın? Tüm bunlar inanın bir belediye için birkaç günlük iştir. Demek ki biz belediyeciliğin o bürokrasi duvarını yıkarsak samimi bir belediyeciliğe dönüştürürsek Van’ın ve bizim önümüzü kimse alamaz. Rabbim bu görevi nasip ettiği gün bu şehrin vizyonunun nasıl değiştiğini göstereceğiz inşallah” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından OSB’deki sanayici ve işadamlarının fabrikalarını da ziyaret eden Gülaçar, işyeri çalışanlarıyla da bir süre sohbet ettikten sonra bulunduğu yerden ayrılarak programına devam etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum