1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Giyik'in Ziyaretleri Sürüyor

AK Partili Giyik'in Ziyaretleri Sürüyor

AK Partili Giyik'in Ziyaretleri Sürüyor
A+A-

AK Parti Van Milletvekili aday adayı Cafer Giyik, seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.


Türkiye, 7 Haziran 2015 genel seçimleri için gün sayarken aday adayları çalışmalarını hızlandırdı. Seçim ziyaretlerinin yanı sıra gazete ve ajanslara konuşan Giyik, gündeme ilişkin bazı konulara değiniyor. Türkiye’nin tarihi bir dönemeçten geçtiğini ifade eden Giyik, “Asıl mesele, bu tarihi dönemeçte Van’ı kimlerin temsil edeceğidir. Ben Allahın izni ve Van halkının desteğiyle bu süreçte Van’ı temsil edecek milletvekillerinden biri olmak için adayım. Çünkü beni tanıyanların da bildiği gibi ben üstlendiğim her görevi yerine getirmek için bugüne kadar gecemi gündüzüme katarak çalıştım. Milletvekili olduğum takdirde aynı görev ve sorumluluk bilinciyle çalışacağım. İki kardeşini, kayınbiraderini ve pek çok yakınını depreme kurban veren biri olarak, acılarımızı bağrımıza basarak, bugüne kadar Van için çalıştık ve Allaha çok şükür ki Van’ı yeniden ayağa kaldırdık. Çok tecrübe kazandım. 12 yıllık yöneticiliğim boyunca kazandığım tecrübemi, artık milletvekilliğine taşımak ve Van’ı parlamentoda temsil etmek istiyorum” dedi.

Van’ı bulunduğu yerden daha ilerilere taşımamız gerektiğini ifade eden Giyik, “Van’ı bölgenin yıldızı yapmak, parmakla gösterilecek bir il merkezine dönüştürmek için öncelikle partimden, sonra da Van halkından yetki istiyorum. Bilgi ve tecrübemi global düzeyde Van’ın hizmetine vermek için aday oldum. Bölgenin sıkıntılarını biliyoruz. Van’ın bazı problemleri var ki, yerel ölçekte çözülemeyecek niteliktedir. İşte bunun için çekirdekten yetişmiş Van’ın bir evladı olarak, Van’ı Ankara’da temsil etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“YENİ TÜRKİYE, İÇİNDE ALLAH KORKUSU TAŞIYAN, VİCDANLI VE HİZMET AŞKI TAŞIYAN NESİLLERİN ÇABALARIYLA OLUŞMUŞTUR”


Referansının, Allah’ın izniyle geçmiş hizmetleri olduğunu ifade eden Giyik, “Van’ı tepeden tırnağa yakından bilen biri olarak, her günümü halkın vicdanı ve sesi olmak için yaşadım. Van depremi sonrasında 26 bin kalıcı konut inşa ederken de, 30 bin konutluk 35 konteyner kent tesis ederken de vicdanımın sesine hep kulak verdim. Sayın Cumhurbaşkanımız, sık sık Yeni Türkiye vurgusunu yapmaktadır. Yeni Türkiye, içinde Allah korkusu taşıyan, vicdanlı ve hizmet aşkı taşıyan nesillerin çabalarıyla oluşmuştur. Şimdi de yeni bir Van’ı inşa edecek insanlara ihtiyaç var. Ben yeni Van’ın Ankara’daki sesi olmak için adayım” dedi.

“VAN İRAN’IN ÖNCE TÜRKİYE’YE, SONRA DA BÜTÜN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI NİTELİĞİNDEDİR”

Van, çeşitli çevre illerden gelenlerin umut kapısı olmuş bir şehir olduğu altını çizen, Giyik, “Bu şehrin ekonomisinin, ticaretinin ve turizminin gelişmesinde Ortadoğu’ya yönelik kapılarının açık olması büyük önem taşımaktadır. Van, aynı zamanda İran’ın önce Türkiye’ye, sonra da bütün dünyaya açılan kapısı niteliğindedir. Aynı şey Irak Kürt Bölgesi için de geçerlidir. Milletvekili olduğum takdirde Van’daki ekonomik, ticari ve sosyal hayata canlılık kazandıracak bu kapının açılması için uğraş vereceğim. Kısacası adaylığım Lider Türkiye’nin doğusunda lider bir Van vizyonu oluşturmak içindir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT