1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK PARTİLİ BİLİCİ KÖYLERDE

AK PARTİLİ BİLİCİ KÖYLERDE

AK PARTİLİ BİLİCİ KÖYLERDE
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Mustafa Bilici, Van’ın Gevaş ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek vatandaşlardan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar ve Gevaş Belediye Başkan Adayı Sinan Hakan için destek istedi.

Milletvekili Mustafa Bilici, beraberindeki il yönetimi ve Gevaş ilçe teşkilatı ile birlikte ilçeye bağlı Yemişlik, Bağlama, Kurultu, Kazanç ve Koçak köylerine ziyaret gerçekleştirerek, 30 Martta yapılacak olan seçimler için destek istedi. Beraberindeki heyetle birlikte ilk ziyareti gerçekleştirdikleri Kazanç köyünde ilköğretim okulunu ziyaret eden heyet, öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederken, köylerine istedikleri yeni okul talebi için gerekli görüşmeleri yapacağını ve taleple yakından ilgileneceğini söyleyen Bilici, ardından köydeki vatandaşlarla bir araya gelerek 30 Mart seçimleri için güçlü bir destek istedi. 30 Mart seçimlerinden itibaren yerel hizmetlerde yeni bir dönemin başlayacağını ve artık tüm köylerin daha fazla hizmet alacağını ifade eden Bilici, “AK Parti iktidarı öncesinde unutulmaya yüz tutmuş köylerimiz, AK Parti iktidarıyla birlikte suya, yola, eğitime, sağlığa, tarım desteğine ve mahrum kaldığı birçok hizmete kavuştu. 12 yıldır hep yanınızda olduk. Bugün köylerimiz için çok önemli bir fırsat kapısı açıldı. Van’ın büyükşehir olmasıyla birlikte hizmet sınırını ortadan kaldıran büyükşehir yasası köylerimizi mahalleye dönüştürdü. 30 Marttan itibaren hizmette şehirle eşit statüye kavuşacak olan köylerimiz, yeni dönemde hem büyükşehir belediyesinden, hem de ilçe belediyesinden yani iki belediyeden birden hizmet alacak. Bugüne kadar köylü kardeşlerimizin dertleriyle hemhal olan ve hizmetle buluşturan AK Parti, Türkiye’de hiçbir köye yabancı değil. Çünkü her köye hizmet götürmüş ve her köyün sorunuyla yakından ilgilenmiştir. Bu sebeple sizlerle aramızda kimsenin erişemeyeceği ve kimsenin anlayamayacağı bir gönül bağı var, bir yakınlık var. Evinize su getiren, köyünüze yol getiren, sağlık, eğitim ve tarım hizmetini getiren bizler, bu kez belediye hizmetleriyle kanalizasyon, çocuk parkı, taziye evi, internet, kütüphane, parke taşlı yol ve kaldırımlar, modern besi merkezleri, itfaiye, okul, cami, sağlık merkezleri, spor alanları, imar ve daha birçok hizmet getirmek istiyoruz. AK belediyecilikle köylerimizi modern yaşam alanlarına dönüştürmek istiyoruz. Bunun için 30 Martta Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Osman Nuri Gülaçar’a ve Gevaş İlçe Belediye Başkan Adayımız Sinan Hakan’a sahip çıkmanızı ve güçlü bir şekilde destek vermenizi istiyoruz. Hizmet için destek istiyoruz. Huzur için destek istiyoruz. Van’ın güzel yarınları için kalkınması için destek istiyoruz’ şeklinde konuştu.


Bilici ve heyeti daha sonra sırası ile Gevaş’ın Kurultu, Koçak, Yemişli ve Bağlama köylerine ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet ederek, seçimde destek istedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT