1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Bilici Çözüm Sürecini Değerlendirdi

AK Partili Bilici Çözüm Sürecini Değerlendirdi

AK Partili Bilici Çözüm Sürecini Değerlendirdi
A+A-

AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, çözüm sürecini sekteye uğratmaya yönelik sabote eylemlerini yapanların başta Türkiye olmak üzere bölge halkına zarar verdiğini ve örgütün bunlardan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini söyledi.


AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, örgütün son zamanlarda bölgede eylemlerini artırdığını ifade ederek, iş makinelerinin yakıldığını, çocukların kaçırıldığına dikkat çekti. Bunların hepsinin çözüm sürecini sabote etmeye yönelik çalışmalar olduğunu söyleyen Bilici, “Çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerliyor olması birilerini rahatsız etmeye başladı. Halbuki çözüm süreciyle kardeş kanı dökülmemesi, ocaklara ateş düşmemesi, anaların gözyaşlarının dinmesi, bölgede kalkınma hamlesi başlaması hedefleniyor. Bakir olan bölgeye yatırımların artmasıyla istihdam artacak, işsizlik azalacak. Kim bundan rahatsız olabilir ki” dedi.


Çözüm sürecini sekteye uğratmaya yönelik bu sabote eylemleri yapanların başta Türkiye olmak üzere bölge halkına zarar verdiklerini söyleyen Bilici, örgütün bunlardan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini kaydetti. Bilici, “Barışın sürekli ve kalıcı olabilmesi, çözüm sürecinin nihayete erişebilmesi için başta taraflar olmak üzere topluma yön veren akil insanlar ve herkes üzerine düşeni yapmalı. Herkesin açık yüreklilikle yanlış yapanların yanlıştan dönmeleri için telkinde bulunması gerekiyor” diye konuştu.


Esnafın da terör olaylarından şikayetçi olduğunu belirten Bilici, “Artık toplumun bütün dinamikleri yüksek sesle bu barışa sahip çıkmalı. Barışa zarar verenleri de halka şikâyet etmeleri konusunda üzerlerine düşeni yapmalılar” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum