1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Partili Aras'tan Anadolu Konteynır Kenti'ne Ziyaret

AK Partili Aras'tan Anadolu Konteynır Kenti'ne Ziyaret

AK Partili Arastan Anadolu Konteynır Kentine Ziyaret
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, beraberindeki partililerle Anadolu Konteynır Kenti’ni ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledi.


AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Osman Türkmen ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Biçek ile birçok kiracı ve hak sahibi depremzedenin ikamet ettiği Anadolu Konteynır Kente giderek vatandaşların taleplerini dinledi. Vatandaşlar konteynırların boşaltılması yönünde haber aldıklarını, ayrıca elektrik ve sularının da kesileceğini dile getirerek, kiracılara yapılacak kura çekimi sonrası aralarında konut çıkmayacak olanların yine konteynır kentte kalmak istediklerini veya başka bir alternatif çözüm bulunmasını ve ayrıca elektrik ile suyun kesilmemesini istediler.


Bunun üzerine İl Başkanı Abdullah Aras ise, vatandaşın elektrik ve suyunun kesilmesi durumunun şu an söz konusu olmadığını, ancak konteynır kentte kalanların arasında konut sahibi olanların ve kiracılardan kura çekimi sonrası konut hakkı elde edeceklerin haricinde geriye kalan vatandaşların durumları hakkında yapılacak gelir tespitine göre mutlaka bir çözüm üretileceğini, vatandaşın bu konuda mağdur olmaması için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirterek şu an için herhangi bir sorunun olmadığından vatandaşların emin olmasını istedi. Herhangi bir sorunda vatandaşların kendisine her zaman rahatlıkla ulaşabileceklerini söyleyen Aras, süreci takip edeceklerini ve gerekli mercilere konuyu ileterek, vatandaşlarla gelişmeleri paylaşacaklarını söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT