1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Aras, Nur Tatar Kapalı Spor Salonu İnşaatında İnceleme Yaptı

Ak Partili Aras, Nur Tatar Kapalı Spor Salonu İnşaatında İnceleme Yaptı

Ak Partili Aras, Nur Tatar Kapalı Spor Salonu İnşaatında İnceleme Yaptı
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, beraberindeki partililerle 5 bin kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Merkez İlçe Baş

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, beraberindeki partililerle 5 bin kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulundu.
AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ve partililer ile birlikte AK Parti hükümetinin deprem sonrası yaptığı yatırımlardan birisi olan 5 bin kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından deprem sonrası temeli atılan spor salonunun önemi hakkında bilgi veren Abdullah Aras, "AK Parti hükümetimiz, Van depremleri sonrasında oluşan yaraları sarmasıyla beraber ayrıca Van'ın gelişmesini ve kalkınmasını sağlayacak diğer yatırımlara da devam etmektedir. Bu yatırımlardan birisi olan ve deprem sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç tarafından temeli atılan 5 bin kişilik Nur Tatar Kapalı Spor Salonu inşaatına Haziran 2012'de başlanmıştır. 12 milyon 245 bin liralık bu yatırım, 39 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 6 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olup, 2014 yılında hizmete açılacaktır. Bu yatırım, sadece Van'ın değil aynı zamanda bölgenin en büyük ve en modern ulusal ve uluslar arası standartlara sahip örnek bir yatırımıdır. Olimpiyat gururumuz olan Nur Tatar kardeşimizin isminin verildiği 5 bin kişilik kapalı spor salonu, ulusal ve uluslar arası her türlü servis sporunu sağlayabilecek kapasiteye, donanıma ve teknolojiye sahip olacaktır. Bölgemizdeki gençlerimize, her branştaki sporcularımıza ve Van'ın turizmine önemli oranda katkı sunacak olan bu yatırımı Van'a kazandırdığı için başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç'a ve il müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" dedi.
(MSA-Y)

07.02.2013 15:09:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT