1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Alaboyun, Belediye Başkanlığı Aday Olmayacağını Açıkladı

Ak Partili Alaboyun, Belediye Başkanlığı Aday Olmayacağını Açıkladı

Ak Partili Alaboyun, Belediye Başkanlığı Aday Olmayacağını Açıkladı
A+A-

AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, kamuoyunda belediye başkanlığına aday olduğu iddialarına açıklık getirerek, belediye başkanlığına aday adayı olmadığını açıkladı. . Konuyla ilgili Mi

AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, kamuoyunda belediye başkanlığına aday olduğu iddialarına açıklık getirerek, belediye başkanlığına aday adayı olmadığını açıkladı. .
Konuyla ilgili Milletvekili İlknur İnceöz ile birlikte bir açıklama yapan Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, belediye başkanlığına aday adayı olmadığını açıkladı. Belediye Başkanlığı seçimlerinin yaklaştıkça aday olduğu dedikodusunun yaygınlaştığına dikkat çeken Alaboyun, "Belediye başkanlığına aday olduğumuz şeklinde kamuoyunda bir algı ve bir takım konuşmalar var. Ben şunu açıklıkla ifade etmek istiyorum ki, ben Aksaray Belediye Başkanlığına aday adayı değilim. Bildiğim kadarı ile mevcut belediye başkanımız aday adayı ve potansiyel sahibi olan arkadaşlarımızda aday adayı olabilirler. Bizim milletvekilliği dönemimizde 3 milletvekiliydik, üçümüzün dışında 48 kişi daha aday adayıydı. Biz milletvekili olduğumuz halde bile aday adayıydık. Bir kimsenin adaylığını karar verecek olan sayın Başbakanımızdır ve partinin yetkili organlarıdır. Aksaray'da özellikle işte mevcut belediye başkanımız aday adayı, milletvekili aday adayı, onlardan bize sıra gelmez anlayışı ile hareket edip partimiz içerisinde çok potansiyel sahibi olan arkadaşlarımızın da önüne kesmek gibi bir arzu içerisinde değiliz. Biz de istiyoruz ki potansiyel sahibi arkadaşlarımız yavaş yavaş yükselsin, sorumluluk alsın. Bu konuda bize ne düşerse elimizden geleni yapacağız. Potansiyel sahibi arkadaşlarımızın ön plana çıkmalarında fayda var. Ne belediye başkanlığı, ne milletvekilliği bizlere baki olan şeyler değil. Nasıl milletvekilliğinde birçok aday adayı çıktıysa, belediye başkan adaylığı içinde birçok aday adayı çıkabilir. Dolayısı ile ben açıklıkla tekrar söylemek istiyorum ki, ben aday adayı değilim. Ancak adaylığa başbakan karar verir. O günün şartlarında arar verir. Nasıl karar vereceğini de bilemeyiz. O yüzden bizim aday adayı olacağımızı düşünüp de aday adayı olmaktan çekinen arkadaşlarımız varsa bizden dolayı böyle bir çekince içine girmemeliler. Potansiyellerini ortaya koysunlar. Biz kimseye de engel olmak istemiyoruz. Belediye başkanımızın da engel olacağını düşünmem. Amacımız Aksaray'daki siyasete taze kanların girmesi. Yeni potansiyeldeki insanların girmesini arzu ediyoruz. Adımız bazen birilerinin önünü kesmek için ortaya atıldığı şeklinde dedikodular geliyor. Siyasette herkes her tarafa çekebiliyor" dedi.
(YC-AH-Y)

10.02.2013 13:48:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT