1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Akın'dan Muhalefete Irkçılık Tepkisi

Ak Partili Akın'dan Muhalefete Irkçılık Tepkisi

Ak Partili Akından Muhalefete Irkçılık Tepkisi
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, parti olarak Anadolu'daki bütün insanları eşit gördüklerini belirterek, "Muhalefet ırkçılıkta yarışıyor" dedi. AK Parti'de düzenlenen halk gününe katılan AK

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, parti olarak Anadolu'daki bütün insanları eşit gördüklerini belirterek, "Muhalefet ırkçılıkta yarışıyor" dedi.
AK Parti'de düzenlenen halk gününe katılan AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, "IMF'ye olan borcumuz bitme noktasına gelmiştir. AK Parti'den önceki iktidarlar borç yapmış, AK Parti iktidarı ise hem katlayarak hizmeti getirmiş hem de borçları ödemiştir" dedi.
Milletvekili Akın, "Ceza İnfaz Yasası'nda yeni değişiklikler yapıldı. Bununla mahkumlarını yakınlarını cezalandırılması ortadan kaldırılıyor. Suç işleyen ve bundan dolayı da mahkum olanlarla bütün aile bireylerinin ızdırap çekmesi ortadan kaldırılıyor. Ancak insana yapılan bu hizmetleri muhalefet içine de sindiremiyor, devamlı karşı çıkıyor" diye konuştu.
Muhalefet partilerini ırkçılık yaptığını savunan Akın, "Cenab-ı Hakkı'n yaratış hükmüne aykırı olarak muhalefet partileri birbiri ile yarışır halde. Bizim inancımızda, Arap'ın Acem'e, Acem'in Arap'a, Türk'ün Çerkez'e, Çerkez'in Gürcü'ye, Kürt'ün Laza bir üstünlüğü yoktur. Bütün insanlar, bir tarağın dişleri gibi eşittir. Üstünlük ancak takvadadır. AK Parti olarak Anadolu'muzda yaşayan bütün insanları kucaklıyoruz" diye konuştu.
(BK-Y)

01.02.2013 16:57:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT