1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti'den Vakıflar Malatya Bölge Müdürlüğü'ne Ziyaret

Ak Parti'den Vakıflar Malatya Bölge Müdürlüğü'ne Ziyaret

Ak Partiden Vakıflar Malatya Bölge Müdürlüğüne Ziyaret
A+A-

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, yürütme kurulu üyeleri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü Yakut Aktürk'ü makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vakıflar Bölge Müdürü Y

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, yürütme kurulu üyeleri ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürü Yakut Aktürk'ü makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vakıflar Bölge Müdürü Yakut Aktürk, Malatya'nın vakıf konusunda duyarlı olduğunu ve bundan çok memnun olduğunu söyledi. Aktürk, "Çalışmalarımızın beraber diyalog içerisinde olmasından yanayız. Malatya vakıf konusunda çok duyarlı bir halk, ben de bundan çok memnunum. Sizlerin arkamızda olması bizlere güç verecektir. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir, sizleri de yanımızda görmek bizleri çok mutlu etti. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise, AK Parti iktidarıyla beraber çalışmalarına hız veren Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün Malatya'da da birçok tarihi eserin restorasyonunu gerçekleştirip, birçok eseri ayağa kaldırdığına dikkat çekerek, "Ecdat yadigarı eserlerin AK Parti iktidarı ile beraber verilen önemin gerek ilimizde, gerek bölgemizde ve Türkiye'de, hatta yurt dışında gelmiş olduğu noktayı hep beraber müşahede ediyoruz. Birçok tarihi camimiz, bedestenimiz ve külliyemiz Vakıflar Bölge Müdürlüğü sayesinde onarıldı, bakımlı ve korunaklı hale geldi. Tabi ecdat yadigarı eserlerin bir anlamda da mütevellisi olan bölge müdürlüklerimiz, vakıfların hakkının korunma noktasında da gerekli titizliği gösteriyorlar. Eserlerin tadilatı konusunda ve bunların bir an önce bitirilmesinde gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bu ziyaretimizle hem Malatya'mızda yapılan hizmetleri öğrenme hem de aksayan yönleri dile getirme fırsatı bulduk" diye konuştu.
(NA-Y)

23.12.2012 13:54:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT