1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti'den Polat'a Ziyaret

Ak Parti'den Polat'a Ziyaret

Ak Partiden Polata Ziyaret
A+A-

Adalet ve Kalkınma Parti (AK Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftçi ve il teşkilatı, Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat'ı makamında ziyaret etti. AK Parti tarafın

Adalet ve Kalkınma Parti (AK Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftçi ve il teşkilatı, Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat'ı makamında ziyaret etti.
AK Parti tarafından gerçekleştirilen ziyarete AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, AK Parti İl Başkan Vekili Ümit Esengül, Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Merkez İlçe Başkanı Mürsel Görel ve İl Başkan Yardımcıları Selami Taşdemir, Şevket Yaşin ile Kadir Tugay katıldı. AK Parti Van Milletvekili Çiftçi ve il yönetimini makamında ağırlayan Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat ve yardımcıları, heyeti ile bir süre sohbet etti. Polat ve ekibine hayırlı olsun dileklerinde bulunan AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci, kendilerine gereken her türlü desteği vereceklerini dile getirerek, Van'ın kısa sürede bir sağlık üssüne dönüşeceğini kaydetti. Sağlık alanında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Çiftçi, "Van sağlıkta son dönemlerde ciddi bir aşama kaydetti. Özellikle depremden sonra başlayan yatırım atağı hızla devam ediyor. Depremden önce temelleri atılan yatırımlar depremde de hız kesmedi. Bu yıl yine onkoloji, fizik tedavi, adli tıp hastaneleri Van'a kazandırılacak. Üstelik bunları çok daha yeni sağlık yatırımları izleyecek. Ayrıca ilçelerde de yeni hastaneler yapılacak. Böylelikle Van sağlıkta bölgenin üssü haline gelecek ve vatandaşlar artık il dışına tedaviye gitmek zorunda kalmayacak" dedi.
"VERİMLİLİK ARTTI"
Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Vural Polat ise nezaket ziyaretlerinden ötürü milletvekili ve heyete teşekkür ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vural, kendisine ziyaret eden heyete, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi arazisi içerisinde yeni inşaatına başlanan 550 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile kardiyoloji hastanesinin temeline başlandığı bilgisini verdi. Hastanelerde kaliteyi arttırmak, hizmet alımlarını tek noktada gerçekleştirerek zamansallık ve ekonomik bakımdan tasarruf ettiklerini söyleyen Vural, yönetim sisteminin daha düzenli bir şekilde bütünselliğe kavuştuğunu ve toplam veriminin arttığını belirtti. Göreve başladıkları günden itibaren hızlı ve yoğun bir şekilde yeni sistemi oturtmak için çaba gösterdiklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Vural, bu alanda sorun yaşamadıklarını belirtti.
(Yİ-Y)

12.01.2013 15:42:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT