1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti'den Gedik Mahallesi'ne Ziyaret

Ak Parti'den Gedik Mahallesi'ne Ziyaret

Ak Partiden Gedik Mahallesine Ziyaret
A+A-

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Fikret Çolak ile birlikte, Yeşilyurt ilçesindeki Gedik Mahallesini ziyaret etti. Mahallede büyük

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Fikret Çolak ile birlikte, Yeşilyurt ilçesindeki Gedik Mahallesini ziyaret etti.
Mahallede büyük ilgiyle karşılanan Tüfenkçi, mahalleli ile Gedik Mahallesi Eğitim ve Kültür Derneği'nde buluştu. Toplantıya, dernek başkanı Emin Avcı ve dernek yöneticileri ile çok sayıda mahalleli katıldı.
Tüfenkçi, konuşmasında 28 Şubat sürecine değinerek, "28 Şubat bir neslin yok oluşuna sebep oldu. İmam hatipleri kapatırken aynı zamanda Kur'an kurslarını da kapattı. Cemaatleri suç unsuru olarak gördüler. Doğu ve Güneydoğu'da terörün bu kadar rahat ve geniş çaplı olmasının sebebi 28 Şubat'tır. Hizbullah gibi bir örgüt ortaya çıkartılarak mütedeyyin insanları pasifize ettiler. Van'da 28 Şubat'tan önce 4 bin 500 tane imam hatipli vardı, 2000'li yılların başında ise bu sayı 200 olmuştur. Türkiye genelinde 28 Şubat ile beraber gençlerimiz manevi bir boşluk içerisine düşmüştür. Bununla beraber gençler alkol, uyuşturucu ve daha birçok kötü alışkanlık edinmeye başladı. Toplumların en büyük eksikliği nesil emniyetinin olmamasıdır. Kendi çocuklarımız da dahil olmak üzere en büyük endişemiz nesillerimizin manevi eksikliğidir. İşte bu noktada sizler gibi bu tür derneklerde gönüllü olarak hizmet veren, bu bilincin farkında olan arkadaşlarımıza çok önemli rol düşmektedir. Biz siyasetçilere de düşen sizleri desteklemek ve bu bilinçte hareket etmektir. Siyasetçilerin bu girişimlerde bulunması doğru olmayabilir. Ancak, sizlerin tıkandığı noktada önünüzü açmak siyasetçilerin görevidir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi, konuşmasının devamında, "Gedik Mahallesi genç, çalışan, üreten nüfus olarak Yeşilyurt'un dinamizmidir. Ancak temelindeki çarpık yerleşmeden dolayı imar ve yerleşim sorunu olan bir mahallemiz. Bu sorunlar 'Kentsel Dönüşüm Projesi' ile çözülecektir. Bunu da mümkün olduğu kadar insanlarımızın rızasını da alıp örnek alanlar oluşturarak çözmemiz gerekir. Biz insanlarımızın mutluluğu için siyaset yapıyoruz. Geçmişte olduğu gibi 'insan devlet için' değil 'devlet insan için' ideolojisiyle hareket ediyoruz. Dolayısıyla Gedik Mahallesi'nde yapılacak olan imar çalışmaları için mahalle sakinlerinin rızası gerekmektedir. Elbette ki çocuk parklarına da oyun alanlarına da ihtiyaç duyulmaktadır. Zamanında planlı bir yerleşim olmadığı için bugün büyük sıkıntı yaşanmaktadır. Bu sıkıntılar kısa vadeli bir çalışma ile çözülemez ancak uzun vadede halkımız ile istişare edip bu noktada çalışmalar yapmayı planlıyoruz" dedi.
(NA-SO-Y)

29.01.2013 13:48:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT