1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ak Parti’den Başak’a Ziyaret

Ak Parti’den Başak’a Ziyaret

Ak Parti’den Başak’a Ziyaret
A+A-

Son günlerde esnaf ziyaretlerine ağırlık veren Ak Parti İl Yönetimi ve Milletvekilleri ziyaretlerine devam ediyor. Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan ve Ak Parti İl Başkan vekili Ümit Esengül beraberindeki il yönetimi ile birlikte Sivil Toplum Örgütle

 

WanHaber.com - HABER MERKEZİ

 

Van Millet Vekili Gülşen Orhan ve Akparti İl Başkan Yardımcısı Ümit Esengül beraberindeki heyet ile birlikte Van Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Kurulu Dönem Başkanı Muhittin Başak’a ziyarette bulundu. Gülşen Orhan ve heyeti makamında kabul eden Başak, ziyaretten çok mutlu olduğunu belirterek, ilde 15 kadar STK’nın bir arada bulunduğu dayanışma kurulu hakkında da bilgiler verdi. “STK Dönem Kurulu Van’da çok önemli işlere başarmış, birçok proje gerçekleşmiştir. 15 kadar STK’nın bir arada bulunduğu dayanışma kurulu, İlimizde yaşanan depremle beraber çalışmalarına ara verdiğini bundan böyle çalışmalarına hız verecek” şeklinde konuşan Başak, Dayanışma Kurulu’nun bu İlin sorunlarına eğildiği, sorunların karşısında halkın ve ülkenin çıkarları için taraf olacağını kaydetti. Başak ayrıca, başbakanın barış girişimlerinin sonuna kadar desteklediğini ve ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirerek,  Sivil toplum olarak halkı bilgilendirmek kamuoyunu aydınlatmak için Van Düşünce Platformu olarak bir panel düzenleyeceklerini belirtti.

 

“SAVAŞI DEĞİL, EKONOMİK BÜYÜMEYİ KONUŞMALIYIZ”

 

Başak, “Başımızdaki, savaştan ve çatışmalardan arınmış Irak’taki Kürdistan bölgesindeki ekonomik ve sosyal gelişmelerin hızına bakınca, çatışma ve şiddet ortamından çıkmış bir Güneydoğunun ve Türkiye’nin ulaşabileceği noktayı konuşmamız lazım. Artık ilimizde sermaye ve beyin göçü vermediği, artık savaşı değil ekonomik büyümeyi konuşmalıyız” dedi. Milletvekili Orhan ise, “ Sivil Toplum Örgütlerin bir arada olması son derece önemlidir, bu birlikteliğin ilimizdeki her türlü sorunu kolektif bir avantajla etkili bir şekilde dile getirilebileceğini ve çözüme katkı sunabileceğini dile getirerek, “Sivil Toplum Örgütlerin hükümetimiz döneminde önemi daha da atmıştır. Gelişen büyüyen bir ülkede daha çok STK ihtiyaç vardır” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT