1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti'den AFAD il müdürüne ziyaret

AK Parti'den AFAD il müdürüne ziyaret

AK Partiden AFAD il müdürüne ziyaret
A+A-

AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ile birlikte AFAD Van İl Müdürü Cafer Giyik’i makamında ziyaret etti.


Milletvekili Fatih Çifti ve İl Başkanı Abdullah Aras, beraberindeki Erciş İlçe Başkanı Mürsel Göral, Erciş Belediye Başkan Vekili Mustafa Yağar, AK Parti İl Başkan yardımcıları Ümit Esengül ve Selami Taşdemir ile Giyik’i ziyaret etti. Ziyarette bir açıklama yapan Milletvekili Fatih Çiftçi, AFAD’ın Türkiye’de yeni yapılandığı bir dönemde ilk deneyimini Van ve Erciş’te yaşadığını söyledi. Depremle birlikte çok ağır şartların oluştuğu bir ortamda, kurumun takdir edilecek bir hız ve performansta büyük bir özveriyle çalıştığını ifade eden Çiftçi, başarılı çalışmalarından ötürü İl Müdürü Cafer Giyik’i tebrik etti. Bundan sonraki süreçte geriye kalan eksik hak sahiplerinin tespiti ve kiracılara konut tahsislerinin yapılması sonrasında vatandaşın daha rahat edeceğini kaydeden Çiftçi, Van depremlerinde AFAD’ın elde ettiği deneyim sonrasında çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini ve bu süreçte üstlerine düşen tüm desteği sunacaklarını dile getirdi.


AFAD İl Müdürü Cafer Giyik ise, ziyaretlerinden ötürü heyete teşekkür ederek, deprem sonrası kurumsal sorumlulukları dâhilindeki görevlerini yerine getirmeye çalışırken eksiklerin veya aksamaların en az oranda olması için gayret gösterdiklerini belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT