1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Soysal Ve Başer Gazeticiler Gününü Kutladı

Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Soysal Ve Başer Gazeticiler Gününü Kutladı

Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Soysal Ve Başer Gazeticiler Gününü Kutladı
A+A-

AK Parti Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, birer mesaj yayınlayarak '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, yayınladığı kut

AK Parti Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, birer mesaj yayınlayarak '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, yayınladığı kutlama mesajından, basının düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olduğunu belirterek, " Toplumun haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasını sağlayan gazeteciler önemli bir görevi yerine getirmektedir. Gazeteciler, yaz kış demeden mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Yaptığı doğru tarafsız ve objektif haberlerle toplumun doğru bilgilendirilmesini sağlayan bu gazetecilerimiz bir nevi kamu görevi yapıyor. Gazetecilerimiz yaptıkları haberlerle o ilin ve o bölgenin tanıtımına katkı sağlar. Toplumun menfaatine olan gördüğü eksiklikleri haberleştirerek kamuoyuyla paylaşan gazetecilerimiz o eksikliğin giderilmesine de yardımcı bu şekilde yardımcı oluyor. İlimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'de yayınladığı kutlama mesajında, Çağımızın en dinamik mesleklerinden birine mensup olan gazeteciler, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok saygıdeğer bir görevi yerine getirdiklerini belirterek," Mesleğini hakkıyla yapan, doğru ve tarafsız haberleriyle, yayınlarıyla, yorumlarıyla bizi ülkemizdeki, dünyadaki olaylardan haberdar eden gazetecilerimiz bir anlamda dünyada bizim gözümüz, kulağımız, dilimizdir. Onlar dünyaya açılan pencerelerimizdir. Dünyada olup bitenlerden bizleri haberdar eden gazetecilerimiz, zor şartlar altında, pek çok sıkıntıyı ve tehlikeyi göğüsleyerek, bizlere doğru ve tarafsız haberleri iletmeye çalışmaktadırlar" dedi.
Basın özgürlüğünün düşünce ve anlatım özgürlüğünü tamamlayan ve onun kullanılmasını sağlayan bir özgürlük olduğunu vurgulayan Başer, "Basın, her zaman ve her koşulda, kamu yararını göz önünde bulundurarak, yansız ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemeli, bir kamu görevini yerine getirmenin bilinciyle gazetecilerimiz ülke gerçeklerine, milli değerlere duyarlı olmalıdırlar. Basın çalışanlarının her zaman sorumluluklarını bireysel sorunlarından üstün tutma, mesleğinin taşıdığı önemin bilinciyle hareket etme anlayışından ödün vermeyeceklerine inanıyorum. Toplumsal hayattaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
(ÖE-AÖ-Y)

09.01.2013 14:41:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT