1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Van İl Başkanı Aras'tan Chp'li Güler'e Tepki

Ak Parti Van İl Başkanı Aras'tan Chp'li Güler'e Tepki

Ak Parti Van İl Başkanı Arastan Chpli Gülere Tepki
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Abdullah Aras, CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler'in TBMM'de ana dilde savunma hakkını getiren yasa tasarısının görüşülmesi esnasında sarf ettiği,

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Abdullah Aras, CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler'in TBMM'de ana dilde savunma hakkını getiren yasa tasarısının görüşülmesi esnasında sarf ettiği, "Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz" sözlerini eleştirdi.
Aras yaptığı yazılı açıklamada, CHP Milletvekili Güler'i kınadıklarını belirterek, "23 Aralık 2013'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Ana Dilde Savunma Hakkı Yasa Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in kürsüde yaptığı konuşmada, 'Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz' şeklinde sarf ettiği sözleri şaşkınlıkla ve büyük bir üzüntüyle karşıladık. İslamiyet'ten önceki dönemden kalma ırkçı bir zihniyeti hala bu zamanda yaşatmaya çalışarak sorumsuzca konuşan bu parlamenteri bu ırkçı sözlerinden ötürü şiddetle kınıyoruz. Kürt kardeşlerimizi eşit görmeme hadsizliğini gösteren bu zihniyeti parlamenter yapan CHP'nin, bundan böyle Kürt kardeşlerimize ne söyleyeceğini de merak etmiyoruz çünkü bu millet, CHP'nin hangi halinin doğal, hangi halinin yapay olduğunu gayet iyi bilmekte ve net bir şekilde ayırt edebilmektedir. Biz, CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler'e, öncelikle bütün insanların eşit yaratan ve hiçbirini ayırmayan bir Allah'ın kulu olduğunu unutmamasını tavsiye ediyor, O'ndan başka üstün kimsenin olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Bu ırkçı sözlerinden ötürü de kendisini önce sağduyulu CHP'lilere, sonra tüm insanlık vicdanına şikayet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Aras, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:
"Bunun dışında CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun Van'a gelip KCK davasını Sayın Başbakanımıza bağlamaya çalışarak birilerinin gönlüne girmeye çalışması da ayrı bir vakadır. Bu iki ayrı vahim olay bize şunu göstermiştir ki; CHP bir taraftan yalan ve iftirayla Sayın Başbakanımız üzerinden Kürt kardeşlerimizi nafile etkilemeye çalışırken, ne tevafuk ki onların bu oyunlarına karşılık CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler üzerinden ilahi adalet tecelli etmiş ve CHP'nin asıl yüzü bu olayla net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Biz, Kürt kardeşlerimizin bu iki vahim olayı çok iyi analiz ettiğine ve gerçekleri olduğu gibi gördüğüne can-ı gönülden inanıyoruz."
(Yİ-GS-Y)

25.01.2013 17:21:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT