1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi Ve Teşkilat Eğitim Toplantısı

Ak Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi Ve Teşkilat Eğitim Toplantısı

Ak Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi Ve Teşkilat Eğitim Toplantısı
A+A-

AK Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi ve Teşkilat Eğitim programı toplantısı Urfa City AVM Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıya AK Parti MKYK üyesi, İstanbul Milletvekili ve Bölge Koordinatö

AK Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi ve Teşkilat Eğitim programı toplantısı Urfa City AVM Konferans Salonunda gerçekleşti.
Toplantıya AK Parti MKYK üyesi, İstanbul Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Nurettin Nebati, eski Batman Milletvekili Şanlıurfa Koordinatörü Ahmet İnal, Şanlıurfa Milletvekilleri Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Dr. Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, İlçe Belediye Başkanı, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, İlçe Teşkilatları, Belde teşkilatları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyelerinden oluşan teşkilat üyeleri hazır bulundu.
Şanlıurfa Belediye Başkanın AK Partiye katılımını değerlendiren Başkan Av. Yusuf Eğilmez, "Belediye Başkanımız 4 yıllık bir arada, ayrılıktan sonra partimize katıldı. Kendisine yuvasına hoş geldiniz diyorum. Biz bugüne kadar Belediye Başkanımızla uyumlu çalıştık. Başkanımızın da her zaman bize desteği oldu. Her konuda birlikte çalıştık. Bunda sonra aynı şekilde Şanlıurfa'mıza hizmet için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Halkın ve partisinin emrinde olduğunu ifade eden Fakıbaba, "Uzun bir aradan sonra yuvama döndüm. Çok mutluyum. Emeği geçen başta Sayın Başbakanıma, Bakanımıza, milletvekillerimize, bütün arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Uzun bir ayrılık oldu, esasında biz ayrılmamıştık, samimi bir şekilde Şanlıurfa'nın çıkarları için hep beraber ilerliyorduk. Kaldı ki bu parti benim partimdi, bu partili olmak benim için gururdu ama maalesef bazı şeyler oldu bunu kapatmak zorundayız. Dün başkaydı, bugün ve yarın başka. Arkadaşlar, ben hepinize büyük saygı duyuyorum. Hepinizi seviyorum. Bizim için bir oy bir oydur. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz takdirde partimiz daha çok ileriye gidecektir. Eğer bir oy partimizden benim yüzümden eksilirse ben iyi bir partili değilim. El ele vereceğiz daha güzel şeyler yapacağız. Bugünden itibaren büyükşehir belediyesi ve 13 ilçenin belediyesini nasıl alırız hesabını yapmalıyız. Bu ülkeye kendisi adamış bir başbakanımız ve çok hizmet eden bir partimiz var. Bir kardeşiniz olarak artık partinin bir neferiyim. Bu bazı yanlış anlaşılmalara neden oluyor. Bazıları diyor ki, daha önce halın emrindeydi, şimdi partinin emrinde. Zaten parti halk değimli? Burada AK Partiyi temsilen oturan Urfa halkı değil mi? Biz partimizin ve halkımızın emrinde olmaktan büyük guru duyuyoruz" dedi.
Batman Milletvekili Şanlıurfa Koordinatörü Ahmet İnal ise, "AK Parti iktidara gelir gelmez, işkenceye sıfır toleransla işkenceye karşı mücadele başlattı. Kürtçe yasaktı. Bu yasağı kaldırdı. Ana dilde yayın yapma, TRT 6 gibi yayınlar yaptı" diye konuştu.
(MUD-Y)

02.02.2013 18:16:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT