1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti: Saldırı Kasıtlı ve Organize Bir Şekilde Yapılmıştır!

AK Parti: Saldırı Kasıtlı ve Organize Bir Şekilde Yapılmıştır!

AK Parti: Saldırı Kasıtlı ve Organize Bir Şekilde Yapılmıştır!
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi Van İl Başkanlığı, Osman Gülaçar ve Partililere yapılan saldırıyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

WanHaber.com - ÖZEL

Van’da, seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar ve beraberindekiler, bir grubun taşlı saldırısına uğramasının ardından AK Parti Van İl Başkanlığı, resmi twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı.


Yapılan açıklamada: “Bugün Büyükşehir belediye başkan adayımız Sn. Osman Nuri Gülaçar ve beraberindeki heyetle Van esnafını ziyaret sırasında, BDP yandaşlarınca kasıtlı ve organizeli bir şekilde taşlı, sopalı ve tehdide dayalı saldırılı gerçekleştirildiğini ve polisin devreye girmesiyle olaylara olağan bir şekilde müdahelesini gerçekleştirdiğini ancak ilk tahlilde basına gerçeği yansıtmayan şekilde (AK Partililerin saldırdığı) yansıtıldığını oysa gerçekte böyle bir durumun olmadığını kamuoyuyla duyuruyoruz.Olay tamamı ile BDP taraflarının tahrik ve saldırıları neticesinde gerçekleşmiştir. öncelikle AK Parti teşkilatımız ve AK Partililer bu bölgede öteden beri malum kesim tarafından devamlı baskı, tehdit ve saldırı girişimlerine maruz kalmış ve bugün de maalesef aynı şekilde aynı manzaraya maruz bırakılmıştır. biz bugüne kadar demokratik ve barışçıl politikamızı her tutumumuza, her duruşumuza, her söylemimize ve her eylemimize üst düzeyde yansıttık ve yansıtmaya da devam edeceğiz. AK Partinin bu tutumuna karşı olan her örgüt ve siyasi cenah, her fırsatta bu tutumumuzdan ödün vermemizi dört gözle beklese de bizler asla demokratik ve barışçıl tutumumuzdan ödün vermeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz. Sadece şunu diyor ve istiyoruz! artık bu bölgede serbestçe politikatımızı sürdürmeyi, icra etmeyi ve hür bir şekilde derdimizi anlatmayı, halkımıza ulaşmayı istiyoruz! Biz seçmen iradesine müdahale anlamında olan ve olacak her türlü demokrasi dışı tevessüllerden her kesimin ve her siyasi partinin uzak durmasını ve aynı zamanda bütün taraflarını bu yöne sevk etmelerini istiyoruz. Bu olaylar çözüm sürecini ve seçim sürecini zehirler. Bu ve benzeri olaylar hiç bir şekilde barışa ve demokrasiye hizmet etmemektedir. Kaldı ki; Demokrasiyi dilinden düşürmeyenlerin her fırsatta anti-demokratik tutumlar takınması söylemle eylemi birbirinden uzaklaştırmaktadır.demokraside samimiyet eyleme dönüşmelidir Şiddeti ve korku ortamı yaratanları, siyasi iletişimde ve propagandalarında bunu yol olarak seçenleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Demokratik bir hak olarak seçim çalışmalarını yürüten ve halka giden Sn Osman Gülaçar Başkanımıza ve beraberindekilere yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu kınamaya tüm halkımızı, sivil toplum örgütlerini, partileri ve AK Partilileri davet ediyoruz. sanmasınlarki, bu saldırılardan korkup, kavuğumuza çekileceğiz!. sanmasınlar ki bu ucuz girişimler bizi yolumuzdan edecek! asla yılmayacaz, asla yolumuzdan, çalışmalarımızdan ve davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Her türlü vesayete rağmen cesaretle ve inaçla yolumuza devam edeceğiz, halkımızla beraber olacağız ve Van için durmadan çalışacağız. 30 Mart’ta halkımız bütün bunlara cevabını verecek sağduyulu ve her şeyi ayırt eden halkımız bu zümrelere gereken cevabını sandıkta verecektir. Biz barışın ve huzurun teminatı olarak halkımıza söz veriyoruz! 30 Martta yüreğimizle, hizmetlerimizle geleceğiz ve bütün bu olumsuzluklardan Van'ımızı kurtaracağız.” Denildi.

video.PNG

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum