1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk:

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk:

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk:
A+A-

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, basın sektörünün çalışanlarının, gayretleri ve özverileri ile her türlü takdiri hak ettiklerini söyledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla b

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, basın sektörünün çalışanlarının, gayretleri ve özverileri ile her türlü takdiri hak ettiklerini söyledi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Milletvekili Murat Göktürk, basının katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu kaydetti. Günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevini yerine getiren basın çalışanlarının, geçmişte olduğu gibi bugün de çok önemli bir yere sahip olduklarını ve bir fedakarlık mesleği olan basın sektörünün çalışanlarının, gayretleri ve özverileri ile her türlü takdiri hak ettiklerini ifade eden Göktürk: "Halkın haber alma özgürlüğü için özveri ile çalışan ve her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve onları bu çabalarından ötürü takdir etmemek mümkün değil. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Gazeteciler, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenmektedirler. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerlerdir. Gece gündüz, yağmur çamur, soğuk sıcak demeden haber peşinde koşan basın çalışanlarının bu anlamlı günü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

09.01.2013 16:55:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT