1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Myk Toplandı

Ak Parti Myk Toplandı

Ak Parti Myk Toplandı
A+A-

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde ise İmralı görüşmeleri sonrası başlayan yeni süreç var. AK Parti MYK Toplantısı, A

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde ise İmralı görüşmeleri sonrası başlayan yeni süreç var.
AK Parti MYK Toplantısı, AK Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Toplantının gündeminde İmralı görüşmelerinin yanı sıra terör sorununun çözümüne ilişkin girilen yeni süreç var. MYK'da Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının Diyarbakır'daki cenaze töreninde sağduyunun hakim olmasıyla birlikte oluşan iklimde atılması muhtemel adımların görüşülmesi beklenirken, BDP'lilerin İmralı'ya yapacağı ikinci ziyaretin detaylarının da ele alınması bekleniyor.
MYK'nın gündemine gelmesi beklenen bir diğer konu da, Başbakan Erdoğan'ın Afrika dönüşünde uçakta 'Her an her şey olabilir' şeklindeki sözleri ile başlayan kabinede revizyon konusu. Başbakan Erdoğan'ın MYK toplantısında revizyon konusunda nabız yoklayabileceği belirtiliyor.
Yarın TBMM Genel Kurulu'na gelecek olan ve anadilde savunma hakkı olarak bilinen yasa tasarısının da yine MYK gündeminde son kez değerlendirilmesi beklenirken, 4. Yargı Paketi'nin de yine detaylı bir şekilde masaya yatırılacağı tahmin ediliyor. Suriye'deki son durum ve yaklaşan yerel seçimler için partinin hazırlık çalışmalarının da toplantıda ele alınması bekleniyor.
(AT-CC-Y)

21.01.2013 16:11:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT