1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Milletvekili Yurttaş, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Ak Parti Milletvekili Yurttaş, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Ak Parti Milletvekili Yurttaş, Gazetecilerin Gününü Kutladı
A+A-

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada "Bir ülkenin gelişmesi özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getir

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada "Bir ülkenin gelişmesi özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getirebilen, her türlü baskıdan uzak bir basınla mümkün olabilir. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın demokrasinin temel unsurlarından biridir" dedi.
Zor şartlar altında görev yapan gazetecilerin önemli bir görevi üstlenmekte olduklarına vurgu yapan Yurttaş, şöyle devam etti: "Gazeteciler, kamuoyunu aydınlatmak ve doğru bilgilendirmek için yaptıkları çalışmalarla demokrasinin varlığını sürdürebilmesi için fedakar bir görev icra etmektedir. Toplumun sesi, gözü, kulağı, vicdanı olan gazetecilerin çalışma şartlarının düzenlenmesi ve özlük haklarının daha iyi bir konuma getirilmesi hususunda hükümetimizin önemli çalışmaları bulunmaktadır. Basın özgürlüğünün ve basın çalışanlarının haklarının korunması kadar bu özgürlüğün istismar edilmemesi, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerde basın çalışanlarımız açısından vazgeçilmez ilkeler olmalıdır. Hükümetimiz ve devletimiz tarafından basına verilen desteğin bundan sonraki süreçte de artarak devam edeceğine olan inancım tamdır. Bu vesileyle başta Manisa ilimiz olmak üzere ülkemizin her bölgesinde ve her ilinde görev yapan tüm basın çalışanlarımızın çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarımızı da rahmetle anıyor, bu sektörün temel taşları olan çalışanlarımıza selamlarımı iletiyorum."
(ES-ERG-Y)

10.01.2013 14:28:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT