1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş:

Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş:

Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş:
A+A-

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, 6 milyon 291 bin öğrenciye haftada 3 gün 19 milyon adet uzun ömürlü süt dağıtılacağını kaydetti. Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Okul Sütü Projesi il

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, 6 milyon 291 bin öğrenciye haftada 3 gün 19 milyon adet uzun ömürlü süt dağıtılacağını kaydetti.
Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Okul Sütü Projesi ile ilgili olarak, "Geçen yıl ilkokullarda başlayan "Okul Sütü Projesi" tekrar başladı. Proje kapsamına bu yıl özel okullar da alınarak 30.885 okulda süt dağıtımına başlandı. 6 milyon 291 bin öğrenciye haftada 3 gün süt dağıtımı yapılacak. Okullarda dağıtılan süt market reyonlarından alınan süt ile aynı güvenliğe sahip. Dağıtılan sütlerin 4 ay saklama süresi var. Tam güvenilir "Uzun Ömürlü süt" dağıtımı sayesinde hem üreticilerimizin sütleri değerlendirilmiş oluyor, hem de çocuklarımız dengeli beslenme alışkanlığı elde etmiş oluyorlar. Bu projeye tüm ailelerin destek vermesini ve önemini çocuklarına da anlatmalarını bekliyoruz" dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonu ve Ulusal Süt Konseyi'nin desteğiyle yürütülen Okul Sütü Programı kapsamında yürütülen projenin maliyetinin 130 milyon TL olduğunu kaydeden Yurttaş, okul sütünün 4 ay saklama süresi olduğunu ve bu sütlerin okullarda depolanmasının bir sıkıntı oluşturmayacağını kaydetti.
Geçen dönem süte karşı alerjisi olan öğrencilerin hastanelerde tedavi edilmesinden bazı kesimlerin ucuz siyaset üretmek istediklerini ancak başarılı olamadıklarını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, "Çocuğunun süte karşı alerjisi olan veliler öğretmenlere bu durumu bilgilendirecek. Bu öğrencilere süt verilmeyecek. Daha önceki süt dağıtımında rahatsızlanan öğrencilerde laktoz intoleransı bulundu. Bu kişilerin süte alerjisi oluyor ve bu duruma 10 bin kişide bir rastlanıyor" dedi.
"Okul Sütü Projesi" programın her aşamasının kontrol altında olduğunu ve bunun için son derece titiz, duyarlı ve özverili bir şekilde çalışıldığını kaydeden Milletvekili Muzaffer Yurttaş, geçen yıl sadece 25 gün süt dağıtıldığını hatırlatarak İktidar partisi olarak bu projeyi yıllarca devam ettirmek istediklerini ifade etti.
(ES-ÖZ-Y)

13.02.2013 00:45:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT