1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Mahalle Toplantıları Devam Ediyor

Ak Parti Mahalle Toplantıları Devam Ediyor

Ak Parti Mahalle Toplantıları Devam Ediyor
A+A-

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru mahalle toplantılarına devam ediyor. Yazın açık hava mahalle toplantıları ile Sivas halkıyla bir araya gelen AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, ha

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru mahalle toplantılarına devam ediyor.
Yazın açık hava mahalle toplantıları ile Sivas halkıyla bir araya gelen AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, havaların soğumasıyla birlikte ev toplantıları ile programlarını sürdürerek 63 mahalleyi gezip, AK Parti hükümetlerinin yapmış olduğu icraatları halka anlatırken, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinliyor. Her hafta 4 mahallede toplantı yapan Kuru, Mevlana, Akdeğirmen, Kılavuz TOKİ ve Esenyurt mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle teşkilatlarının çok önemli olduğunu söyleyen İl Başkanı Burhanettin Kuru, "İl başkanı, milletvekili, bakanı, ilçe başkanı belli bir alanda siyaset yapıyor. Sürekli vatandaşın içinde, sokakta, mahallede olması mümkün değil. Vatandaşa temas eden mahalle teşkilatlarımız. Birebir partimizi anlatabilecek sizlersiniz" dedi. Sadece lidere bağlı bir partinin uzun soluklu olmasının mümkün olmayacağını ifade eden Burhanettin Kuru, "Teşkilatsız bir parti yola gidemez. Bunu tarihte yaşadık, gördük. Bunların olmaması için teşkilatların güçlü, birliğin ve beraberliğin olması gerekli. İşte bizde bunun için gayret gösteriyoruz" diye konuştu. İl Başkanı Burhanettin Kuru, Türkiye'nin geldiği noktanın şuan çok iyi olduğunu ve 10 yıl içinde Türkiye'nin büyük bir sıçrama ve atılım yaptığını, artık dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğunu ve herkesin bunu kabul ettiğini söyledi. 2002 yılından önce toplanan vergilerin büyük bir bölümünün faize gittiğini söyleyen Burhanettin Kuru, AK Parti hükümetlerinin ardından bu faizlerin büyük bir bölümünün ortadan kaldırılarak faiz ödemelerinin yatırıma dönüştürülerek yollar, havaalanları, barajlar, hastaneler yapıldığını ve IMF'ye olan borcun da bu sene biteceğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından vatandaşlar toplantılardan duydukları mutluluğu dile getirerek, İl Başkanı Burhanettin Kuru ile sohbet etti.
(TB-SK)

17.12.2012 16:40:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT