1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu:

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu:

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu:
A+A-

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu Hisarcık ilçesinde yaptığı açıklamada, Büyükşehir Yasasını halkın menfaatine olan bir yasa olarak düşündüklerini söyledi. Saraçoğlu, AK Parti Hisarcık İl

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu Hisarcık ilçesinde yaptığı açıklamada, Büyükşehir Yasasını halkın menfaatine olan bir yasa olarak düşündüklerini söyledi.
Saraçoğlu, AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Fatih Çalışkan, İl Genel Meclisi üyeleri İbrahim Kılıç ve Mustafa Şen ile birlikte Şeyhler Belediye Başkanı Alaaddin Ölmez'i ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Yasasıyla büyük şehirlerde artık tek meclis olacak. Belediye meclisi ve belediye başkanı. Bütün ilçelerin, beldelerin ve köylerin başkanı o olacak ve yatırım tek elden daha rahat götürülecek. 5 yılsonunda ne olacak? Diğer illerde 5 yılın sonunda bu statüye girecek ve Şeyhler'de Kütahya'nın bir mahallesi olacak. Büyükşehir belediyesi buralara hizmet getirecek. Bu önemli bir aşama. Geriye döndüğümüz zaman iyi ki böyle bir karar alınmış diyeceğiz. Çünkü biz yasayı çıkarmakta geç kaldık. Büyükşehir Yasasını halkımızın menfaatine olan bir yasa olarak düşünüyoruz. Bu yasal değişiklikler burada, köyde yaşayan vatandaşın hakkını koruyarak onlara daha iyi hizmet verebilme noktasında yapıldı. Yoksa beldeleri atıl duruma getirmek ve sizi tanımıyoruz manasında böyle bir yasa değil. Burada bunu sizlerle paylaşmak istiyorum" diye konuştu.
(MU-EFE-)

18.12.2012 11:54:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT