1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can;

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can;

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can;
A+A-

Kırıkkale'de nöbetçi milletvekili uygulaması kapsamında partisinin il başkanlığında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK)

Kırıkkale'de nöbetçi milletvekili uygulaması kapsamında partisinin il başkanlığında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) işçi alımına ilişkin yaptığı açıklamada MKEK'ye alınacak işçilerin Kırıkkaleliler tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Daha önceki yıllarda yapılan MKEK'nin işçi alım sınavında alınan işçilerin Kırıkkale'de oturması şartı olmasına rağmen şehir dışından gelerek ikametgahını geçici olarak Kırıkkale'ye aldıran adayların sınavı kazandığı iddialarına ilişkin Partisinin İl Başkanlığında açıklamada bulunan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "MKEK'nin işçi alım tarihleri belli oldu. Biz şunu diyoruz, işin ehli olan sınavı kazansın, önceliğimiz odur. Ama öncelikli olarak Kırıkkaleliler tercih edilsin. Şundan dolayı Kırıkkaleli olsun diyoruz. Gerçekten burada oturan sınavı başarı ile neticelendirirse burada çalışır. Ekmeğini burada kazanır parasını burada harcar. Dışarıdan bir şekilde ikametgahını getirip sınavı kazanması halinde şöyle bir sıkıntı oluyor. Kazanıp işe başlayınca Kırıkkale'den tayin olmak istiyor. Kurumlararası geçiş yapmak istiyor. Dolayısı ile bulunduğu kuruma faydalı olamıyor. Bizim inisiyatifimiz budur. Bu noktada Sayın Bakanımız ve Sayın Milletvekilimizle görüşmelerimizi yaptık ve girişimlerde bulunacağız. Ama dediğimiz gibi öncelikler ehliyetli ve sınavda başarı göstermiş olması." dedi.
(VY-BÖ)

04.01.2013 14:34:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT