1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Kadın Kollarından Mtso'ya Ziyaret

Ak Parti Kadın Kollarından Mtso'ya Ziyaret

Ak Parti Kadın Kollarından Mtsoya Ziyaret
A+A-

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları başkan ve yönetimi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını (MTSO) ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye nüfusunun yarısın

AK Parti Malatya İl Kadın Kolları başkan ve yönetimi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını (MTSO) ziyaret etti.
Ziyarette ilk olarak konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye nüfusunun yarısını kadınların teşkil ettiğini, ancak ticaretin içinde az olduklarını ifade ederek, "Bizim üst çatımız olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da söylediği gibi, 1 milyon üyesi olan TOBB camiasında kadın girişimci sayısının 100 binler civarında olduğunu belirtti. Kadın girişimci sayısının artması gerekiyor. Sadece ticarette değil, her sahada kadınların daha fazla olması gerekiyor. Bu sağlıklı toplum için önemlidir" dedi.
AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt ise, siyaset ve ticarette kadınların var olma mücadelesi verdiklerini belirterek, "İşin mutfağında çalışan kadar AK Parti iktidarı ile sadece mutfakta değil, ön saflarda, ticaret ve siyasette yer almaya başladılar. Sizin gibi oda başkanlarının desteğiyle girişimci kadın sayısının artacağını ümit ediyoruz. Sizlerin katkılarıyla samimi çalışma ve gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Sivil toplum kuruluşlarına samimi destekleriniz olduğunu biliyoruz. Kadınlar adına teşekkür için buradayız" şeklinde konuştu.
MTSO Başkan Yardımcısı Sıddık Özdemir'in de bulunduğu ziyarette, istişarelerde de bulunuldu.
(NA-SO-Y)

21.01.2013 12:40:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT