1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Kadın Kolları'ndan Dagc' Ye Ziyaret

Ak Parti Kadın Kolları'ndan Dagc' Ye Ziyaret

Ak Parti Kadın Kollarından Dagc Ye Ziyaret
A+A-

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir ve beraberindekiler 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yön

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir ve beraberindekiler 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gazetecilerin sorunlarına değindi.
Erzurum'da 1876 yılından bugüne gelen çok köklü bir basın geçmişi olduğunu anımsatan Özsoy, hükümetin Gazetecilik Meslek Yasası'nı çıkarılmasını istedi.
Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında Ekim 2008'den itibaren kaldırıldığını anımsatan Özsoy, ''Ülkemizde gazetecilerin bir kısmı halen sosyal güvenceden yoksun olarak çalışmaktadır. Bunun için biran önce Gazetecilik Meslek Yasası'nın da çıkarılması gerekmektedir. Hükümetin bu konuda üzerine düşeni yapmasını istiyoruz" dedi.
Demir ise gazetecilerin önemli bir toplum görevi üstlendiğini belirterek, siyasette medyanın önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Gazetecilerin zor şartlar altında çalıştığını belirten Demir, tüm gazetecilerin Gazeteciler Gününü kutladı.
Konuşmaların ardından Demir, Özsoy'a çiçek takdim etti.
(ERZ-AT-Y)

10.01.2013 18:06:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT