1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Kadın Kolları'ndan Açıklama Serkan Arat Zonguldak

Ak Parti Kadın Kolları'ndan Açıklama Serkan Arat Zonguldak

Ak Parti Kadın Kollarından Açıklama  Serkan Arat    Zonguldak
A+A-

AK Parti Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Havva Yılmaz Türk Kadının seçme ve seçilme hakkı elde edişinin 78. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Havva Yılmaz mesajında, "Bugün 1934 yılında kad

AK Parti Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Havva Yılmaz Türk Kadının seçme ve seçilme hakkı elde edişinin 78. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Havva Yılmaz mesajında, "Bugün 1934 yılında kadınlara dönemin koşullarına göre ileri boyutta önemli haklar sağlanmış olan, Türk kadınına milletvekili seçme ve seçilme halkının verilişinin 78. yılını kutluyoruz. Bugün geldiğimiz noktada kamuda, özel sektörde, ekonomide, siyasette karar alma mekanizmalarında yer alan kadın sayısı giderek artmışsa da bu sayı yeterli değildir. Şehrimizin, ülkemizin, dünyanın meselelerinin çözümünde temel yapı taşlarından biri olan siyasette erkekler kadar kadınların da yer alması gerekmektedir. Kadın duyarlılığını kaybetmeden, yaşamın her alanında olduğu gibi siyasete de kadınlarımızın kattığı birçok olduğu gibi daha katacağı çok şey vardır. Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızı siyasetin daha çok öznesi haline getirmek için daha çok kadınımızı siyaset arenasına davet ediyor, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 78. Yılını kutladığımız bu günde kadınlarımıza bu hakkı veren Atatürk'ü saygı ile anıyorum" dedi.
(SA-SA-Y)

05.12.2012 14:08:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT