1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti İzmir Teşkilatı Eğitim Kampına Giriyor

Ak Parti İzmir Teşkilatı Eğitim Kampına Giriyor

Ak Parti İzmir Teşkilatı Eğitim Kampına Giriyor
A+A-

İZMİR (İHA) AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen "İzmir Teşkilat İçi Eğitim Programı" yarın Kuşadası'nda start alıyor. Pine Bay Holiday Resort Otel'de gerçekleştirilecek o

İZMİR (İHA)
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen "İzmir Teşkilat İçi Eğitim Programı" yarın Kuşadası'nda start alıyor.
Pine Bay Holiday Resort Otel'de gerçekleştirilecek olan kamp iki gün sürecek. Toplamda 644 partilinin katılacağı kampın açılış konuşmasını AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay yapacak. 19 Ocak'ta, kampın ilk gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay birer konuşma gerçekleştirecek.
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, AK Parti İzmir İl Koordinatörü TBMM Çevre Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Erol Kaya, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu ve Akademisyen Dr. Şaban Kızıldağ kampın ilk gününde teşkilat mensuplarına eğitim verecek isimler arasında. 20 Ocak'ta kampın ikinci günü AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Ege Bölge Koordinatörü Sakarya Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik'in sunumuyla başlayacak. Akademisyen Prof. Dr. Abdullah Topçuoğlu'nun eğitimiyle devam edecek program, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın sunumuyla devam edecek. Kampın kapanışı ise AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ekrem Erdem ve Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın genel değerlendirmeleriyle yapılacak. Kuşadası'ndaki Pine Bay Holiday Resort Otel'de gerçekleştirilecek kampta çeşitli aktiviteler de yer alacak. AK Partililer tavla turnuvası, masa tenisi müsabakası, play station turnuvası, bilardo karşılaşmaları ve halı saha maçı gibi etkinliklerle de kampa renk katacaklar.
AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen "İzmir Teşkilat İçi Eğitim Programı" hakkında bilgi veren AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, siyasette teşkilatçılığın önemine değindi. Siyasetin ana kaynağının insan olduğunu ve bir siyasi oluşumun başarıya ulaşmasının iyi bir teşkilatlanma neticesinde oluşabileceğini ifade eden Akay, güçlü bir teşkilat için teşkilat mensuplarının geniş bir vizyona sahip, geleceği öngörebilen ve bu doğrultuda strateji belirleyen, olayları iyi okuyup yorumlayabilen engin bilgi birikimine sahip olmasının gerekliliğine dikkat çekti. Teşkilatçının ülke menfaatini kişisel menfaati üzerinde tutabilen ehliyetli ve liyakatli olmasının sürdürülebilir siyasi başarının en önemli koşulu olduğunu belirten Akay, "Teşkilat planlarının uygulanmaya konabilmesi için iyi bir organizasyona ve organizasyon yönetimine ihtiyaç vardır. Siyasi aktörler organizasyonda kaynakların en etkili ve en verimli bir şekilde nasıl kullanılabileceğini kararlaştırır. Organizasyonda ehliyet ve liyakat esası göz önüne alınarak iyi bir iş bölümü başarının en önemli şartlarından birini oluşturur. Bu noktada, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 19-20 Ocak 2013 tarihlerinde Kuşadası Pine Bay Holiday Resort Otel'de gerçekleştirilecek olan 'İzmir Teşkilat İçi Eğitim Programı' çok önemli. AK Parti İzmir İl Başkanlığı olarak bu kampta eksiksiz olarak yerimizi alacağız ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından verilen eğitimlerin tatbiki noktasında çalışma göstereceğiz. Biz biliyoruz ki, bir teşkilatın başarıya ulaşması için izlenmesi gereken belli faktörler vardır. Planlama, organizasyon, yönetme ve kontrol iyi bir siyasi teşkilatın olmazsa olmaz unsurlarıdır. İzmir'de başarıya ulaşmak adına hep birlikte maksimum seviyede gayret göstereceğiz" dedi.
(HD)

18.01.2013 10:38:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT