1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti İstişare Toplantısı Yapıldı

Ak Parti İstişare Toplantısı Yapıldı

Ak Parti İstişare Toplantısı Yapıldı
A+A-

AK Parti Malatya İl Teşkilatı ilçe başkanları ile istişare toplantısı yaptı. AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci'nin başkanlığında Akkoza Otel'de İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Başkanları

AK Parti Malatya İl Teşkilatı ilçe başkanları ile istişare toplantısı yaptı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci'nin başkanlığında Akkoza Otel'de İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Başkanları ile istişare toplantısı düzenlenerek, istişarede bulunuldu. Aylık istişare toplantısında gündemdeki konuları değerlendirilerek 2014 yerel seçimlerine hazırlık konusunda İlçe başkanlarının hazırlıkları ve İlçelerin ve köylerin eksiklikleri konuşularak çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda bütün İlçe başkanları söz alarak gündemdeki konuları değerlendirdi ve taleplerini iletti.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci konuşmasında, geçen hafta Başbakan Erdoğan ile Ankara'da Doğu Anadolu milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, il başkanları ve il genel meclisi başkanlarıyla yapılan toplantı hakkında teşkilata bilgi verdi. Tüfenkci, "Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçimlerine her geçen gün yaklaşıyoruz. Özellikle Mayıs-Haziran ayı itibari ile il ve ilçe teşkilatında çalışmalarımız hız kazanacaktır. Biz her yönüyle seçimlere eksiksiz bir şekilde hazırlanmak istiyoruz. Bu anlamda her arkadaşımız bugünden itibaren üzerine düşen görevi yerine getirerek seçim sürecinin alt yapı çalışmalarını başlatması gerekir. Kürt sorununun çözümüne yönelik çok önemli bir süreçten geçiyoruz. İktidarımız tarafından başlatılan ve kamuoyu tarafından da geniş anlamda olumlu tepki alan ve desteklenen bir süreçteyiz. Ülkenin doğusunda da batısında da bu sorunun bitmesi yönünde halkımız hemfikir.
Başbakanımız göstermiş olduğu irade ve aldığı risk ile ciddi anlamda adımlar attı. Biz baştan beri istiyorduk ki süreci bütün parlemento partileri ile beraber yürütelim ve yıllardır her alanda büyük kayıplar vermemize sebep olan terör sorununu bitirelim. Özellikle BDP'nin bu sürece taraf olmasını, adresin siyasi parti olmasını istiyorduk. BDP'nin çözümden yana tavır koymamasına ve ısrarla adresin İmralı olduğunu söylemesine rağmen iktidarımız elindeki tüm imkanları kullanarak ciddi adımlar atmıştır" ifadelerini kullandı.
"Hafta içi Başbakanımız ile yapmış olduğumuz toplantının gündem ana maddesi bu konu olmuştur. Özellikle 28 Şubat sürecinde Doğu ve Güneydoğu illerinde birçok sivil toplum kuruluşlarının, vakıfların, derneklerin, hedefleri iyi insan yetiştirmek olan cemaatlerin, İmam Hatip Okulları'nın, Kur'an kurslarının kapatılması, vatandaşlarımızın baskı, zulüm görmesi, hapse atılması ve neticesinde ortamın PKK'ya bırakıldığını ifade ettik" diyen Tüfenkçi, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Kürt veya Türk ırkçılığı yapmadan, halkların çimentosu olan İslam kardeşliğini öne çıkartacak olan insanların bölgede görev yapması ve kardeşlik bilinci çerçevesinde hizmet edecek olan vakıfların, sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi ve önünün açılması gerektiğini belirttik. Bölgeye atanacak memurların ve devlet adamlarının da aynı hassasiyette olması gerektiğini ifade ettik.
Malatya ile ilgili sorunlarımızı da Başbakan'a ilettik. Bugüne kadar yapılan hizmetler için teşekkür ederek bundan sonrada Malatya'ya daha büyük projeler beklediğimiz söyledik. Bu projelerden bir tanesi de 'hızlı tren' talebimizdi. Ayrıca çevre yolunun çok geciktiğini, hala ciddi anlamda bir adım atılamadığını da belirttik."
(NA-AŞ-Y)

27.01.2013 16:41:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT