1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti İl Teşkilatı, Mahalle Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Ak Parti İl Teşkilatı, Mahalle Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Ak Parti İl Teşkilatı, Mahalle Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
A+A-

AK Parti Malatya teşkilatı, mahalle başkanlarıyla toplantı yaptı. AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Merkez İlçe başkan yardımcıları ve partililerin k

AK Parti Malatya teşkilatı, mahalle başkanlarıyla toplantı yaptı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Merkez İlçe başkan yardımcıları ve partililerin katılımıyla, mahalle başkanları ile istişare toplantısı yapıldı.
2014 yerel seçimlerine hazırlıklarını sürdüren AK Parti il teşkilatı, her hafta bir mahallede ve merkeze bağlı köylerde; çalışmaları yakından takip etmek, mahalle ve köylerin sorunlarını bizzat halktan dinlemek amacıyla toplantılar düzenliyor.
Yapılan toplantı; Zafer, Fırat, Çöşnük, Tandoğan, Yıldıztepe, Göztepe ve Battalgazi mahalle başkanlarının katılımıyla, Tandoğan Mahalle Başkanı Ahmet Taşdemir'in evinde yapıldı. Toplantıda her mahalle başkanı söz alarak, taleplerini ve sorunlarını dile getirdi.
İl Başkanı Bülent Tüfenkçi konuşmasında, 2014 yerel seçimlerinin önemine vurgu yaparak, "Başbakanımız iktidara geldiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye ifade etmişti. Gerçekten de Türkiye'nin bugünü yarından çok farklı, yarınlarımız da bugünden çok farklı ve daha güzel olacak. Yapılan çalışmalarla, hedeflenen ve hedefine ulaşan projelerle, yatırımlarla artık yepyeni bir Türkiye var. Artık bölgesinde ve dünyada çok önemli ve etkin bir rol üstlenmiş, sözüne ve eylemlerine itibar edilen, gücü artan bir Türkiye var. Ancak bunlar yeterli değil. Biz bu icraatların devamını getirmek mecburiyetindeyiz. Bundan sonra önümüzde çok daha önemli bir süreç başlıyor. Bizim 2023 ve akabinde 2071 vizyonumuz var. 2014 yerel seçimleri bu anlamda çok önemli. Ardından gelecek olan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler Türkiye için çok önemli bir viraj olacak. 2002'den başlayarak kazanmış olduğu hızlı gelişim, kalkınmayı ve istikrarı kaybetmemek adına, bu ivmeyi daha da üst noktalara ulaştırmak adına bu seçimlerden çok güçlü çıkmalıyız" dedi.
"Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 2013 Ocak ayı rakamlarına göre Malatya 37,7 milyon dolarlık ihracatı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde birinci il olmuştur. Türkiye sıralamasında ise Malatya 24. ildir" diyen Tüfenkçi, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yine 2012 dış ticaret hacminde Malatya, bölgesinde rekor seviyelere ulaşmıştır. Türkiye'de işsizlik oranı 9,8 iken Malatya'da 9,4 olmuştur. Değerli arkadaşlar, birilerinin çarpıtmalarına, propagandalarına rağmen Malatya büyüyor ve gelişiyor. En fazla kapanan şirket sayısının Malatya'da olmasına rağmen en fazla açılan şirket sayısı da Malatya'dadır. Bu da bize gösteriyor ki Malatya ekonomisi her zaman canlı ve dinamik bir yapıya sahiptir. Şirketlerin kapanması Malatya'ya has bir durum değil, bu Türkiye genelinde var olan bir sorundur. Bizim hedefimiz kazanmış olduğumuz bu büyüme ivmesi ile 2023 yılına geldiğimizde işsizliği yüzde 5'lere çekmek, Türkiye'nin ihracatını 500 milyar dolarlara, Malatya'nınkini ise 1 milyar dolarlara çıkarmaktır. Malatya'nın büyükşehir olması ile beraber, tüm ilçeleri ve mahalleleri ile kalkınan, gelişen ve büyüyen bir şehir olacaktır. İnşallah 2014 yerel seçimleri ile Malatya'nın her köşesine, her ilçesine, her mahallesine AK Parti damgasını vuracağız."
(NA-SO-Y)

07.02.2013 16:03:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT