1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti İl Başkanı Uzer'den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Uzer'den Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Uzerden Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
A+A-

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Uzer yayınladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi: "Kamuoyunu doğru bilgilendirmek için

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Uzer yayınladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi: "Kamuoyunu doğru bilgilendirmek için vefakar ve cefakarca görevlerini yapan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından ödün vermeyen ve çok önemli bir kamu hizmetini yerine getiren tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."
Halkın sağlıklı haber alabilmesi ve olayları farklı açılardan yorumlayanları izlemesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunmasının şart olduğunu kaydeden Uzer, "Şeffaf, demokratik bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Basın çalışanları, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri gelince canını ortaya koyarak görev yaparken, sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır. Basının görevini yaparken hukukun evrensel ilkelerinden sapmaması ve kişi haklarına saygıyı asla ihmal etmemesi gerekmektedir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır" diye konuştu.
Basın Kanunu'nda değişiklik yaparak, basının, haber kaynaklarını açıklamaya zorlanamayacağı hükmünü getirdiklerini anımsatan Uzer, mesajında 1971 yılındaki 12 Mart müdahalesinden sonra çalışanların hakları ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün, çalışanların ve sektörün AK Parti iktidarı ile yasaklı değil, yasalı bir camia haline geldiğini ifade etti.
(HD-SO-Y)

09.01.2013 18:07:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT