1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Grup Toplantısı...(3)

Ak Parti Grup Toplantısı...(3)

Ak Parti Grup Toplantısı...(3)
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin tek bir gayesi olduğunu onun da terörü bitirmek ve akan kanı durdurmak olduğunu söyleyerek, "Bizim terör karşısında taviz verdiğimizi söyleyenlere sesleniyo

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin tek bir gayesi olduğunu onun da terörü bitirmek ve akan kanı durdurmak olduğunu söyleyerek, "Bizim terör karşısında taviz verdiğimizi söyleyenlere sesleniyorum, hangi tavizi verdiğimizi, hangi geri adımı attığımızı açıklamayan müfteridir, namerttir" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, çözüm sürecine ilişkin AK Parti'nin çalışmalarının terörle müzakere olarak sunulduğunu söyleyerek, "Göremeyenlere, duyamayanlara, görüp duyup da anlamayanlara, anlamak istemeyenlere, özellikle de kalpleri kilitli olanlara ben buradan tekrar söylüyorum; biz terörle masaya oturmayız. Terörle asla ve asla hiçbir şeyi müzakere etmeyiz" diye konuştu.
Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili olarak şöyle konuştu:
"Bizim değil, devletin kurumlarının, devletin elinde olan İmralı'daki terörist başıyla konuşması asla masaya oturmak da değildir, müzakere de değildir. Bu çözüm yolunda, çözüm sürecinde bir imkanın değerlendirilmesidir. Bundan kim, niye rahatsız oluyor? Bunu kim, niye masaya oturmak ya da müzakere olarak sunuyor. Bundan nasıl bir çıkar devşirmeye çalışıyorlar? Allah aşkına bu nasıl bir kan davasıdır, bu nasıl bir kan sevdasıdır, bu nasıl bir vampirlik, nasıl bir vicdansızlıktır. Bizim terör karşısında taviz verdiğimizi söyleyenlere sesleniyorum, hangi tavizi verdiğimizi, hangi geri adımı attığımızı açıklamayan müfteridir, namerttir."

"BİZİM TEK GAYEMİZ TERÖRÜ BİTİRMEKTİR"
Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinde CHP ve MHP'nin tavrını da eleştirerek şunları kaydetti:
"Bir yandan çözümde yanaymış gibi görünüp bir yandan da bizim terör örgütüyle masaya oturduğumuzu iddia eden CHP Genel Başkanı'na önce gidip, teröristlerin misafiri olan, terörist evine taziyeye giden milletvekiline kükremesini tavsiye ediyorum. Kendi milletvekili karşısında kuzu kesilenler, bize karşı aslan postuna bürünmesinler. Bizim tek bir gayemiz var; o da terörü bitirmektir, akan kanı durdurmaktır. Terör karşısında asla geri adım atmayız, asla taviz vermeyiz. Terörle mücadelede asla rehavet içine girmeyiz. Terör örgütleriyle masaya oturmayız, müzakere yapmayız. Ama kanı durdurmak için, tüm Türkiye'yi rahatlatmak için, bu terör belasını sona erdirmek için de yasal, meşru, milletin değerleriyle örtüşen her adımı cesaretle atarız."

"IRKÇILIK YAPANLAR, BU TOPRAKLARA İHANET İÇİNDEDİR"
"İstismara, sabotaja, provokasyonlara açık bir süreçten geçiyoruz. Özelikle siyasetçilerden, özellikle medyadan duyarlı olmalarını, sorumlu olmalarını bir kez daha rica ediyorum" diyen Başbakan Erdoğan, "Türklük, Kürtlük, Araplık vesaire üzerinden ırkçılık yapanlar, bu topraklara ve bu toprakların değerlerine ihanet içindedir. Milletin hassasiyetlerini çiğneyenler, bunları kaşıyanlar, bunları tahrik edenler büyük sorumsuzluk içindedir. Bakın aynı zamanda ak ile karanının açığa çıktığı bir süreçten geçiyoruz" şeklinde konuştu.
"Her gün ırkçı sloganlarla çıkan gazeteler, milletin hassasiyetlerini kaşımak için manşetler atmaya başladılar" diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Doğu'da ya da Batı'da siyasetlerini ırkçılık üzerine kuran partiler yoğun istismara, yoğun tahriklere başladılar. Milletimin bunlara karşı uyanık olmasını özellikle rica ediyorum. Biz bu toprakların hiçbir değerini çiğnetmeyiz, biz şehitlerimize mahcup olacak hiçbir girişimin içinde olmayız. Bu millete yarayan vakardır, ağır başlılıktır, sağduyudur, soğukkanlılıktır. Biz bu yolda sadece ve sadece aziz milletimizle yürüyoruz, milletimizle yürümeye devam edeceğiz. Biz Allah'ın izniyle son nefesimize kadar yaratılanı yaratandan ötürü sevmeye devam edeceğiz."

SİNAN YERLİKAYA VE YALOVA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ'DE
Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasına başlamadan önce AK Parti'ye katılan CHP Tunceli eski Milletvekili Sinan Yerlikaya'yı kürsüye davet ederek rozetini taktı. Yerlikaya ise rozet takma törenin ardından kısa bir konuşma yaparak AK Parti'ye katılma nedenini açıkladı. Yerlikaya, "Ülkemizin sorunlarına çözüm araması nedeniyle Sayın Başbakanımızın yanındayız. Huzur ve barış içinde refah içinde, çağdaş bir medeniyet yaratması nedeniyle yanındayız. Irkçılıkla mücadele etmesi, inanç ve etnik yapısından dolayı insanları birbirinden üstün görmemesi nedeniyle yanındayız. Etnik yapılara yönelik inkar politikası içinde olmadığı için yanındayız. Daha önceleri görmezlikten gelinen, 30 yıldan beri güneydoğuda devam eden kirli ve anlamsız çatışmayı, ülkemizin bütünlüğü içinde, inkara dönük yaklaşımlar göstermeden çözüm arayışı içine girmesi nedeniyle yanındayız. Alevi kardeşlerimizin sorunlarını köklü bir güvenceye kavuşturması nedeniyle yanındayız. Ailemin de içinde bulunduğu, 1938'de cereyan eden Dersim katliamından dolayı, Dersimlilerden özür dilediği için ve onların yüreğine su serptiği için yanındayız. Artık buradayız ve yanındayız, Allah yardımcımız, Peygamberimiz Muhammed Mustafa kılavuzumuz, Ali yardımcısı olsun diyorum" dedi.
AK Parti'ye katılanlara rozet takma töreni ise Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını bitirdikten sonra da devam etti. Başbakan Erdoğan, partisine katılan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve 3 belediye başkanına daha rozetini taktı.
(AT-ÖZ-Y)

19.02.2013 15:23:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT