1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Grup Toplantısı

Ak Parti Grup Toplantısı

Ak Parti Grup Toplantısı
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa konusunda uzlaşma sağlanamazsa hazırlanacak teklifi referanduma götürebileceklerini ifade etti. Başbakan Erdoğan, Katar gezisi nedeniyle bir gün gecikmel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa konusunda uzlaşma sağlanamazsa hazırlanacak teklifi referanduma götürebileceklerini ifade etti.
Başbakan Erdoğan, Katar gezisi nedeniyle bir gün gecikmeli gerçekleştirilen AK Parti Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Yunanistan Başbakan Antonis Samaras ile Katar'da yaptığı görüşmeye değinerek, Batı Trakya'daki bazı uygulamalara ilişkin Türkiye'nin kaygılarını ve taleplerini net bir şekilde kendisine ifade ettiklerini söyledi.
MHP lideri Bahçeli'nin İçişleri Bakanlığı görevinden alınan İdris Naim Şahin'le ilgili açıklamalarına değinen Erdoğan, "Hayırdır, ne zamandan beri bizim ekibimize övgüler gelmeye başladı" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin önce nerede durduğunu tespit etmesi gerektiğini savunan Erdoğan, "Niyet okuyuculuğunu bıraksın. AK Parti'nin birlik ve beraberliğini bozmaya senin gücün yetmez" diye konuştu.
Yeni anayasa çalışmalarına değinen Erdoğan, yeni anayasa metninin Mart ayı sonuna kadar bitmesini umduklarını söyledi. Erdoğan, "Bitmemesi halinde AK Parti'nin bu konuda yaptığı çalışma meclis gündemine taşınacaktır. Parlamentoda beklediğimiz desteği aldığımız anda bunu gündeme getiririz, referandum gücünü yakaladığımız anda da biz millete gideriz" dedi.
Erdoğan, CHP içinde yaşanan "ırkçılık" tartışmalarını değerlendirerek, "CHP'de ciddi bir zihin tutulması var. CHP kendini tanımlamakta güçlük çekiyor. CHP'nin durumu, körün fil tarifi yapmasına benziyor. CHP, rekor sürede çark edebilen bir parti haline dönüştü" diye konuştu.
(ZÇ-AT-OK-Y)

30.01.2013 12:16:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT