1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Grup Toplantısı...(1)

Ak Parti Grup Toplantısı...(1)

Ak Parti Grup Toplantısı...(1)
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı polis katillerinin sırtını sıvazlamaktır. Başörtüsü düşmanları, maneviyat düşmanları hep bu partinin içinde toplanmıştı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı polis katillerinin sırtını sıvazlamaktır. Başörtüsü düşmanları, maneviyat düşmanları hep bu partinin içinde toplanmıştır. Demokrasi düşmanları, darbe tertipçileri bu partinin içinde toplanmıştır" dedi.
Başbakan Erdoğan, Meclis'te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2001 yılındaki bankacılık krizinin Türkiye'ye maliyetinin 111 milyar lira olduğunu belirterek, "Hazine'nin bileşik faizi ile hesaplarsak, batık bankaların millete maliyeti 231 milyar liraya ulaşmıştır. Bizden önceki hükümetler tarafından bize yüklenen bu ağır yükü tıkır tıkır ödedik" diye konuştu.

"IMF DEFTERİNİ KAPATIYORUZ"
Türkiye'nin en büyük borç ödemesini Uluslararası Para Fonu'na (IMF) yaptığını belirten Erdoğan, "Biz iktidarı devraldığımızda Türkiye'nin IMF'e borcu 23.5 milyar dolardı. Perşembe günü yaptığımız yeni bir ödeme ile Türkiye'nin IMF'e olan borcunu 400 milyon dolara kadar düşürdük. Şimdi ben buradan gençlere sesleniyorum; 'Biz bu ülkenin milliyetçisiyiz' diyen zevata şunu söyleyin; milliyetçilik bu ülkenin kasasını boşaltmak, peşkeş çekmek değil, bu ülkenin kasasını doldurmaktır. Onlar boşalttı, biz doldurduk ve hala dolduruyoruz. 3 ay sonra 14 Mayıs'ta IMF defterini kapatacağız. IMF konusunda da bize devredilen borçları ödemiş, bitirmiş olacağız. Şimdi bundan sonra IMF ile alacak ilişkisi kurabiliriz. Bizden bir borç talebi var artık, görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Türkiye artık IMF'ten alacaklı bir ülke durumuna yükselecek" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN YAPTIĞI POLİS KATİLLERİNİN SIRTINI SIVAZLAMAK"
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı polis katillerinin sırtını sıvazlamaktır" diyen Erdoğan, "Başörtüsü düşmanları, maneviyat düşmanları hep bu partinin içinde toplanmıştır. Demokrasi düşmanları, darbe tertipçileri bu partinin içinde toplanmıştır" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, İmralı görüşmelerine ilişkin, "Kayseri'deki anne de Mardin'deki anne de yaşadığı evlat acısı ile aynı şeyleri söylüyor. Halkımız akan kanın durmasını istiyor" şeklinde konuştu.

"SİNOP'A GİDENLER BU ÜLKENİN MİLLETVEKİLLERİ, ONLARA SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN"
Başbakan Erdoğan, Sinop'ta aralarında BDP'li milletvekillerinin bulunduğu grubun saldırıya uğramasında yönelik ise, "Sinop'taki provokasyon girişimi ülkemize huzursuzluk getirir. Sinop'a gidenler bu ülkenin milletvekilleri, onlara saygı duymak zorundasın" diye konuştu.
(AT-SU-ÖZ-Y)

19.02.2013 13:06:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT