1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın Girişimi İzmirli Engelli Gençleri Mutlu Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın Girişimi İzmirli Engelli Gençleri Mutlu Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotarın Girişimi İzmirli Engelli Gençleri Mutlu Etti
A+A-

Özel Eğitim ve Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in yürürlüğe girmesiyle kapsam dışında kalan İzmir'deki uygulama okulu ve iş eğitim merkezlerinde taşımalı eğitim gören

Özel Eğitim ve Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in yürürlüğe girmesiyle kapsam dışında kalan İzmir'deki uygulama okulu ve iş eğitim merkezlerinde taşımalı eğitim gören 23 yaş üstü engelli öğrencilerin yaşadığı sıkıntılar sona erdi.
Sorunla ilgilenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın girişimi sonuç verdi ve 23 yaş üstündeki 110 öğrencinin Buca, Karşıyaka, Bornova, Karabağlar, Çiğli, Gaziemir, Konak ve Balçova ilçelerindeki iş eğitim ve özel eğitim merkezlerine taşınarak eğitimlerini sürdürebilmeleri sağlandı.
Prof. Hotar, kalıcı çözüm bulmak için çalışmalarının süreceğini belirterek, engelli gençlerin 3 Aralık günü itibariyle eğitim hakkına yeniden kavuştuğunu söyledi.
Hotar, taşımalı eğitimde öğrencilerin kendi bölgelerine yönelik çözüm üretileceğinden hareketle değişiklik yapıldığını belirterek şöyle konuştu: "Geçiş sürecinde hazırlıklar yetiştiremediği için çocuklarımızın alıştıkları yere taşınmalarında sorun ortaya çıktı. Yönetmelik uyarınca, 23 yaş üstü öğrenciler, Milli Eğitim Müdürlüğü kanalıyla ücretsiz sağlanan taşıma hizmetinden yararlanamamıştı. Ancak şu an için çocuklarımızın sorunları çözüldü. 3 Aralık Pazartesi günü itibariyle 8 ilçeden 110 öğrencimiz eğitimlerine kavuştu. Bundan sonraki süreçte kalıcı çözüm üretmek adına çalışmalarımız devam edecek."
(HD-HO-Y)

05.12.2012 15:36:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT