1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu:
A+A-

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, annesi için okutulan mevlide katılmak üzere geldiği Alanya'da yaptığı açıklamada, Başbakanın AB'nin

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, annesi için okutulan mevlide katılmak üzere geldiği Alanya'da yaptığı açıklamada, Başbakanın AB'nin olumsuz tutumuna, 'Yeter' dediğini belirterek, "Türkiye birçok AB üyesinden daha fazla üyeliği hak ediyor" dedi.
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, geçen yıl 75 yaşında vefat eden annesi Fatma Çavuşoğlu'nun ölümünün 1'nci yılı nedeniyle okutulan Mevlid-i Şerif'e katılmak için Antalya'nın Alanya ilçesine geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından son kabine değişikliğinin ardından Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, geçen yıl 2 Şubat'ta vefat eden annesi için okutulan Mevlid-i Şerif'e katıldı. Yaklaşık 3 saat süren Mevlid-i Şerif, Mevlüt Çavuşoğlu'nun babası Osman Çavuşoğlu'nun yaşadığı evin avlusunda gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdür Mustafa Sağlam, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Mevlid-İ Şerif'te, İl Müftüsü Ahmet Çelik yemek duası okudu.
Annesinin kendisine çocukluğundan itibaren tavsiyelerde bulunup dua etmesini öğütlediğini söyleyen Çavuşoğlu, "Okul çağından itibaren vefat edene kadar bizler için dua etti ve tavsiyelerde bulundu. O tavsiyelerini çok özlüyorum" dedi.
Mevlid-i Şerif'ten sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra ilk kez Alanya'ya geldiğini belirterek, yeni görevinde Başbakanla çok yakın çalışacağını, bunun bir fırsat olduğunu belirterek, bölge sorunların çözümü için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

"BAŞBAKAN AB'NİN OLUMSUZ TUTUMUNA, 'YETER' DEDİ"
Başbakanın Avrupa Birliğine sitemi olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "AB konusunda son 10 yılda üzerimize düşen görevi fazlasıyla yaptık. Değişik bahanelerle dosyaların açılmasını engelleyen bazı ülkeler var önümüzü tıkayan. Her şeye rağmen Türkiye birçok AB üyesinden daha fazla hak ediyor üyeliği. Türkiye kabuğuna sığmayan çok güçlü bir devlet. Çok yönlü politika izlerken AB dışında diğer alternatifi, ulusları, örgütleri harekete geçiriyor. Türkiye'ye yapılan haksızlıkları Başbakanımız dile getirince çok ağır eleştiriler yapıyorlar. Türkiye Şangay 5'lisine gözlemci üye olur, ileride şartlar oluşursa tam üye olur. Bunun altında kimse bir şey aramasın. İş birliği ve ticareti artırmak için. Birkaç ülkenin kaprisi ve gücü paylaşmak istememesi nedeniyle ülkemizin önüne engel çıkarılıyor. Başbakanımız AB'nin olumsuz tutumuna, 'Yeter' dedi. Onların bu mesajı alması gerekiyordu" diye konuştu.
Suriye'ye çok karmaşık bir durumda olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Türkiye dışında yerinde duran yok. Kimin kimi desteklediği belli değil. Batılı ülkelerin de net politikaları yok. İsrail neden saldırıda bulundu, Esad rejimi neden sessiz, belli değil. İnşallah Suriye'de karışıklık sona erer ve ülke istikrara kavuşur. Barış ve huzur gelir" temennisinde bulundu.
(RY-SK-GS-Y)

02.02.2013 16:05:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT