1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel Antalya'da

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel Antalya'da

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel Antalyada
A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya'ya yapılacak yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve İ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya'ya yapılacak yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve İl başkan Yardımcısı Rıza Sümer ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Yeni ve ekibine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Türel, Antalya Gazeteciler Cemiyetinin (AGC) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Meclisteki tek temsilcisi olmakla gurur duyduğunu ve bunu bir şeref olarak kabul ettiğini söyledi.
" Yeniden Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı' na seçilen Mevlüt Yeniyi ve ekibini kutluyorum. " diyen Türel " Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD'nin nin meclisteki tek üyesi benim, bunlar benim için iftihardır, Antalya Gazeteciler Cemiyetini üyesi olmak bir şereftir, bunu her yerde dile getiriyorum. Mesleki birçok problem var, yıpranma meselesi birkaç hafta içinde çözüldü, konunu gündeme gelmesinde çok ciddi katkım oldu, geçmişte var olan yıpranma hususu TBMM de yasalaştı ve çözüldü. " dedi.
UĞRADIĞIMIZ HAKSIZLIKLARI ALLAH'A HAVALE ETTİK.
" Antalya'nın AK Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) en yüksek organında iki kişi ile temsil ediliyor olması Antalya için büyük kazanç. " diyen Türel " Geçtiğimiz hafta göreve başlayan Mevlüt Çavuşoğlunun Genel Başkan Yardımcılığının Antalya'ya hayırlı olmasını diliyorum Antalya daha da güçlenmiştir MYK haftada bir ortalama toplanır, partinin en yüksek karar organıdır, ülke sorunlarının ulusal ve ululaslar arası ortamda tartışıldığı bir kuruldur.Böyle önemli bir mevkide görev yapma şansına sahip olduysak Antalya bizim için en önemli önceliğimizdir. Bizim gidecek bir yerimiz yok görev icabı Ankara'dayız mahkeme kadıya mülk değil görev tamamlandığında dönüp dolaşıp geleceğimiz yer burasıdır, bu topraklarda doğduk buralarda öleceğiz. Bizi destekleyen ya da desteklemeyen kimseye karşı toplu iğne başı kadar yanlışlık yapmadım, terbiyesizlikten sakındım üslubum sevgi ve saygı üzerine kuruludur zaman zaman haksızlıklara uğradık iftiralara uğradık, yeri zamanı geldiğnde Allah'a havale ettik. " dedi.
ANTALYA YATIRIMLARI
Antalya' ya gelmekte olan yatırımlar hızlı bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Menderes Türel, bunları hızlandırmaya çalıştıklarını belirterek " Kepezde sütçülerde yapılacak hastane bunlardan bir tanesidir. Projeleri hazırlanmıştır, kısa bir süre sonra Nisan ayı içinde ihalesiyle ilgili süreç başlamış olu.r Projeye de baktığınızda Kepez bölgesini de çok ciddi bir şekilde değerlendirecek etkili şekilde gelişmesine katkı sağlayacak bir hastane, çift kişi yatırırsanız 500 kapasiteye kadar ulaşabilecek bir hastane. Ağız diş hastanesiyle ilgili Vakıflar ve Milli Emlak arasında bir anlaşmazlık vardı bunu tamamladık onun tahsisi de Başbakanlık tarafından onaylandı 1-2 ay içinde ağız diş hastanesi ihalesi de Sağlık Bakanlığı tarafından ihale edilerek sonuca ulaşacak. Finike ilçesindeki Devlet Hastanesinin arazisini karayollarından devralınması işlemi tamamlandı tahsisle ilgili sıkıntı kalmadı TOKİ marifetiyle bu yıl içinde ihalesi tamamlanıp inşaatına başlanacak. Bu 15 yıldır konulup netice alınamayan yatırımlardı. Antalya olarak sonuç alabilir noktaya geldik bu benim şahsi kazancım değil, Antalya'nın kazancı bizim kazancımızdır, sağlık yatırımlarında bölge hastanesiyle ilgili tahsis meselesini çözmek üzereyiz, bugün gündeme gelen planlamayla ilgili sıkıntı var. 2009 yılında STK' ların açmış olduğu davalar neticesinde 100 bin ölçekli imar planı mahkeme tarafından durdurulmuştu, Bakanlıkta bununla ilgili planlama sürecini başlattı, planını tamamlanmasına kadar yeni bir plan yapılmaması hususunda belediyelere bir yazı gönderdi bir ay içinde tamamlanacak. Bu mahkemelerin yürütmeyi durdurma kararlarının arkasında, bunun arkasında yatan sebepler için hükumeti sorumlu tutmak yanlış olur, davaları açan kişiler ve odalara bir bakıp bunlara sebep olan insanlara iyi bakıp siyasi backroundlaranı inceleyip bu arkadaşların sorumluluklarını siz hatırlatacaksınız diye umuyorum. Bir çok hizmeti mahkemeler tarafından durdurulmaya çalışılmış bir insan olarak hiç pes etmedim, aksine daha çok çalıştım. Batı çevre yoluyla ilgili bundan sonra sıkıntı olacağını düşünüyorum kısa bir süre içinde Antalya' ya kazandırılacaktır" dedi.
BELEDİYECİLİK MAZERET MAKAMI DEĞİL
Belediyeciliğin mazeret makamı değil çözüm makamı olduğunu söyleyen AK parti Genel Başkan yardımcısı Antalya Milletvekili Menderes Türel, her adayın aday olmadan önce Belediye Başkanı seçilmeden önce o şehrin sorularını çözeceği iddiasıyla yarışa girdiğini belirterek " Adaylar eğer seçimler olmadan önce böyle bir iddiası varsa ondan sonra engelleniyoruz gibi mazeretler ortaya koyarlarsa halk ve medya da seçimden önce bütün sorunları çözeceğim diyordun sözlerini niye yerine getirmiyorsun diye sorar engeller muhalefetin alışkanlığı haline geldiyse muhalefette başarılı belediyeler de var, onlar başka bir iktidarla mı çalışıyorlar , iş bilenin kılıç kuşananın. Mazeret üretmeyeceğiz çözüm üreteceğiz. Türkiye'nin geneli çini söylüyorum Türkiye' deki bütün muhalefet belediyeler bu anlayıştan kurtularak bulundukları şehrin sorunlarını çözmeliler. Belediyecilik insan hayatını kolaylaştıran beceri sanatıdır. Mazeret üretmek kolaydır, olan da o mazeretlerin arasında o şehre olur o memleketin insanlarına yazık olur. " diye konuştu.
ADAY OLACAK MI?
Bir gazetecinin mevcut görevlerine rağmen halen Antalya Büyükşehir belediyesi için adaylığının söz konusu olup olmadığı şeklindeki bir soruya da cevap veren Menderes Türel, açık kapı bıraktı. " Ben bugün çok önemli bir görev sorumluluk alanı içinde çalışıyorum 1392 belediyenin 30 Mart seçimlerinde kazanılması yönünde bir sorumluluğum var" diyen Menderes Türel şöyle devam etti. " Her belediyeyi kazanmak istiyoruz, 29 Büyükşehirin tamamını 81 il belediyesinin tamamını kazanmak istiyoruz böyle bir sorumluluğumu varken farklı hedeflerle meşgul olmam başarımı erozyona uğratabilir. Benim için önemli olan mevcut görevimi en iyi şekilde yapmaktır . Bunun dışında başka bir hedefim olmaz, Genel Başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı olarak bu görevimi başka hiçbir şekilde ihmal edemem. Antalya benim memleketim hep iyi şeyler olsun isterim, 15 ay kaldı yerel yönetim seçimlerini. Türkiye'deki en iyi adayları tespit etmeye çalışırken kendi adaylığımızla ilgili hesaplar içine girersek doğru şeyler yapmamış oluruz Bizim yapmamız gereken iş AK Partiyi yerel yönetim seçimlerine hazırlamaktır. İlerde süreç nasıl işler ne olur onu bugünden kestirebilmek mümkün değildir " dedi. Türel, şu ana kadar Antalya'dan adaylık için başvuru gelmediğini sözlerine ekledi. (CE)

28.01.2013 17:43:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT