1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin:
A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, cezaevindeki komutanlar ile ilgili olarak, "Onların cezaevinde bulunuyor olmasından biz de rahatsızlık duyuyoruz ama 1960 Darbesi'ni nereye koyacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, cezaevindeki komutanlar ile ilgili olarak, "Onların cezaevinde bulunuyor olmasından biz de rahatsızlık duyuyoruz ama 1960 Darbesi'ni nereye koyacağız? 1960'ı, 1980'i, 1971 Muhtırası'nı, 28 Şubat'ı unutacak mıyız? Demek ki bazıları geçmişteki alışkanlıklarını bizim dönemimizde de devam ettirmek istedi ama maalesef suçüstü yakalandı" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Nevşehir Ticaret Borsası salonunda partisinin Gençlik Kolları Bölge Toplantısı'na katıldı.
Şahin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'deki vesayet rejimini bitirmek için yola çıktıklarını belirterek Türkiye'nin darbe, muhtıra ve ara dönem düzeninden mutlaka kurtulması ve bu sözcüklerin sözlüklerde bile yer bulmaması gerektiğini söyledi. İktidarlarının çetelerle ve suç örgütleriyle büyük bir mücadele verdiğini kaydeden Şahin, "Tabii ki biz de cezaevlerinin doluluk oranının yükselmesinden hoşnut değiliz. Özellikle çok önemli görevlerde bulunmuş olan kişilerin cezaevlerinde tutuklu olarak bulunmasından, yargılanıyor olmasından sevinç de duymuyoruz ama Türkiye'de 1960'larda başlayan siyasete, millet iradesine müdahale geleneğini devam ettirmek isteyenlerin bizim dönemimizde de boş durmadıkları mahkeme dosyalarına yansıyan belgelerden aşikardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak cephede, icap ettiğinde, görev düştüğünde komutanlarımızın emriyle şehit düşmeyi şeref bilen insanlarız ancak onların sadece askerlik yapmalarını isteriz. Onların siyaset yapmalarından, siyasete müdahale etmelerinden hiçbir zaman hoşnut olmadık" dedi.
Kamuoyunda cezaevindeki komutanların suçsuz yere içeride bulundukları ve neyle yargılandıklarını dahi bilmedikleri şeklinde konuşmalar yapıldığını ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Onların cezavinde bulunuyor olmasından biz de rahatsızlık duyuyoruz ama 1960 Darbesi'ni nereye koyacağız? 1960'ı, 1980'i, 1971 Muhtırası'nı, 28 Şubat'ı unutacak mıyız? Demek ki bazıları geçmişteki alışkanlıklarını bizim dönemimizde de devam ettirmek istedi ama maalesef suçüstü yakalandı. Artık iş yargıdadır. Bu, bizim işimiz değildir. Biz yasama organının üyesiyiz. Türkiye'de kuvvetler ayrılığı ilkesi vardır."
AK Parti Gençlik Kolları Bölge Toplantısı'na Şahin'in yanı sıra AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Zafer Çubukçu, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar ile partinin gençlik kolları üyeleri ve yöneticileri katıldı.
(MÖZ-ZB-GS-Y)

16.02.2013 18:00:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT