1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Eğitim Çalışması Toplantısı Van'da Yapıldı

AK Parti Eğitim Çalışması Toplantısı Van'da Yapıldı

AK Parti Eğitim Çalışması Toplantısı Vanda Yapıldı
A+A-

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Koordinatörü Nurettin Nebati, Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunu, bu milletin birlik ve beraberliğine nifak tohumlarının sokulmasına geçit vermeyeceklerini söyledi.


İskele Öğretmenevi’nde düzenlenen AK Parti’nin Eğitim Çalışması toplantısına AK Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Koordinatörü Nurettin Nebati, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ve partili üyeler katıldı. Açılış konuşması yapan Aras, gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar hakkında bilgiler sundu. AK Parti Van İl Başkanlığı olarak birlik ve beraberlik içerisinde elinden geldiğince çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Aras, yapmış oldukları ziyaretlerin aralıksız sürdüğünü kaydetti. Mahalle çalışmalarına da önümüzdeki günlerde start vereceklerini anlatan Aras, “Üye kayıtlarımız aralıksız sürüyor. 10 yıllık zamana baktığımızda üye sayımız giderek artıyor, tabi ki bu bize etmiyor. Bizim hedefimiz yüzde 25’i yakalamak. Teşkilatlarımızın bu üye kayıtlarını yapacak azme sahip olduğunu görmekteyiz. Van il teşkilatının amacı bellidir. Bu da AK Parti’nin Türkiye’de yürüttüğü genel politikayı sürdürmektir, erdemli topluma ulaşmaktır. İkinci hedefimiz önümüzdeki seçimleri kazanarak, büyükşehir belediyesini, temiz erdemli ak olan simalara teslim etmektir. Hedefimiz bellidir, 2014 yılında yerel seçimleri kazanmaktır. Bu her birimizin hedefidir. Eğer biz bu belediyeyi alamazsak, gidebilecek bir yerimiz, insanlara bakacak yüzümüz olmayacaktır. Hiçbirimizin mazereti kalmadı artık, gidemeyecek bir köyümüz kalmadı. Çözüm süreci başta olmak üzere her şeyi anlatacağız. Bunun sözünü burada şimdiden veriyoruz. Allah yardımcımız olsun” dedi.


AK Parti MKYK üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Koordinatörü Nurettin Nebati de, Van’a her gelişinde değiştiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Burada bulunmalarının sebebinin eğitim çalışması yapmak olduğunu dile getiren Nebati, “Niçin eğitim yapıyoruz, çünkü Türkiye’de hayat çok dinamik. Türkiye’nin bulunduğu coğrafya itibariyle kendisi çok dinamik. Böylesi bir dinamik ortamda çok güzel çalışmalarımız var. İşte bu dinamizmi yakalamak, bu çalışmaları devam ettirmek için de bizim bu dinamizmi katlayacak, kapsayacak teşkilat çalışmalara ihtiyacımız var. Bu ihtiyacın giderilmesi de eğitim çalışmalarından geçiyor. Onun için teşkilat mensuplarımız Türkiye yapılanmasına uygun nitelikli ve sevdalı bir teşkilat mensubu haline dönüştürülmesi bizim temel niteliklerimiz arasındadır. Onun için gece gündüz çalışıyoruz. Bugünkü hedeflerimizden bir tanesi de teşkilatlarımızın önümüzdeki yerel seçimler başta olmak üzere bütün kademelere kendisini hazır hissetmesi, halka giderken yapacağını bilmesi, söylerken de ne yapabileceğini ortaya koyması, çok daha önemlisi onlardan gelen bilgi ve beklentileri yukarıya aktarması, bunun içinde belli bir donanıma sahip olması lazım. Türkiye tüm illeriyle gelişiyor, hem köyünde hem mahallesinde hem bölgesinde bu gelişmeyi görmekteyiz. Sadece ekonomik gelişmişlik değil siyasal ve sosyal değişiklik bunun birer parçası. 4 aydır Türkiye’de bir süreç yaşıyoruz. Çözüm sürecinin getirdiği o rahatlık, o güven duygusu hepimizin artık kanıtsadığı bir duruma dönüşmüş durumda. 4 aydır ne bir şehit haberi, ne bir bomba haberi, ne kan ne gözyaşı, ne analar ağlıyor. Çok şükür güzel günleri hep birlikte yaşıyoruz, ama bu güzel günlerin bazıları tarafından hoş görünmediğini de hep beraber görüyoruz. En son Hatay Reyhanlı’da 51 cana kast eden canlıların attığı bombalar hepimizi derinden sarsmıştır. Ama çok şükür bu olaya 76 milyon ciddi bir anlamda tepsini ortaya koydu. Neydi bu tepki, ‘Biz biriz, kardeşiz, bizim birlik ve kardeşliğimize, beraberliğimize bu bombalar vız gelir tırız gider, hiçbir zaman bize zarar veremezsiniz’ anlayışı içerisinde tepkilerini ortaya koydular. Nifak tohumlarını birileri koymaya çalışacaktı, çok şükür ne yaptığını bilen bir devletimiz, bir başbakanımız var. İnşallah nifak tohumlarına geçit vermeyeceğiz. İnşallah bu süreç sonuna kadar çok iyi şekilde gidecek. Yüzyıllardır kardeşlik içerisinde yaşayan biz buradaki insanlar hep birlikte idrak etmiş olacağız, bütün topluma yaşayacağız. Oda yetmeyecek tüm dünyada da örnek ülke haline gelmiş olacağız” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından eğitim çalışmaları basına kapalı bir şekilde sürdü.

A+A-

HABERE YORUM KAT