1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Düzce Milletvekilleri Stk'ları Geziyor

Ak Parti Düzce Milletvekilleri Stk'ları Geziyor

Ak Parti Düzce Milletvekilleri Stkları Geziyor
A+A-

AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bir istişare toplantısında muhtarlarla bir araya geldiler. Muncurlu Mahallesi Muhtarı Osman Yaman

AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bir istişare toplantısında muhtarlarla bir araya geldiler. Muncurlu Mahallesi Muhtarı Osman Yaman'ın "OSB bağlantı yolu yok, otogarımız yok. 11 senedir bizleri uyutuyorsunuz. Artık bir şeyler yapın" demesi üzerine AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz sinirlenerek, salonu terk etmek istedi.
Düzce Belediyesi Muhtarlar Hizmet Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri ve muhtarlar bir araya geldiler.
Toplantıda muhtarlar sorunları ileterek bazı sorular sordu, AK Partililer cevapladı. Mahalle mahalle eğitimden sağlığa ihtiyaçların ve vatandaşların beklentilerinin masaya yatırıldığı toplantıda muhtarlar gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirttiler. Düzce'ye bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek gerçekleştirdikleri bu istişare toplantısıyla bir kez daha muhtarların düşünceleri kendilerine ışık verdiğini, yol gösterdiğini gördüklerini kaydeden Milletvekili Fevai Arslan, "Köy ve mahalle muhtarlıkları yerel yönetimlerin temelidir. Muhtarlara değer ve önem veriyoruz. Vatandaşla devlet arasında köprü olan muhtarlarımız bizim yerel birimlerde gözümüz, kulağımızdır. AK Parti iktidarı döneminde köylerin içme suyu, parke taşı gibi altyapı sorunlarının çözüldüğü, muhtarların artık hizmetler sayesinde daha memnun şekilde görevlerini sürdürdükleri aşikardır. Yürütülen çalışmaların ardından muhtarlarımız ile ilgili yasa değişikliğini gerçekleştireceğiz. İnşallah muhtarlarımız daha iyi bir statü elde edecek, vatandaşa daha etkili hizmetler verecektir'' dedi.
AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ise, son dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek muhtarların çalışmalar için taşıdıkları öneme vurgu yaptı. Mahallelerde en önemli birim olan muhtarlığa önem verdiklerini belirten Korkmaz, AK Parti'nin muhtarlara her zaman değer ve önem verdiğini kaydetti.
Daha sonra tek tek söz alan muhtarlar, özellikle asfalt çalışmaları, kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları, su, devlet hastanesi, doğalgaz ve onkoloji, OSB bağlantı yolu, otogar konuları hakkında sorularını ilettiler.
Muncurlu Mahallesi Muhtarı Osman Yaman ise milletvekillerine sert çıkarak "Sağlık konusunda Düzce'de keşmekeşlik var. Neden Muncurlu Hastanesi'nde acil servis yok. Kalıcı Konutlara 4 kilometre ve 4 dakikada insanlar buraya gelebilecek. Neden insanlara eziyet ediliyor. Düzce'de otogar yok, OSB bağlantı yolu yok. Düzce'yi çepeçevre saran bir çevre yolu yok. Siz beceremiyorsanız bırakın biz yapalım. AK Parti iktidarının bürokrasi diye bir özrü olmaz. Çünkü buna takılmıyorsunuz. Sakarya, Yalova, Bolu aldı başını gitti, Düzce yerinde sayıyor. Bir milletvekili çıkıyor Düzce'nin sorunları ile biz ilgileneceğiz diyor. Bizim milletvekillerimiz dururken onlara ne oluyor?" dedi.
AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ise sorulan sorulara cevap vermek isteyince, Osman Yaman konuşmalarına devam etti. Milletvekili Korkmaz sesini yükseltince, Yaman "Siz vekilsiniz asıllara bağırmazsınız" dedi ve gerginlik başladı.
Korkmaz, önce salonu terk etmek istedi. Ardından ise " Düzce'nin sorunlarını biz çözeriz. Bunlar vaaz politikasıdır. Otoyollar özelleştirildi. Bu bir hükümet politikasıydı. Ayrıca Düzce'ye onkoloji hastanesi yapılmıyor buda hükümet politikasıdır. Fakat elimizden geleni yapıyoruz. Otogar yapmak milletvekilinin işi değil, Belediye Başkanımızın işidir. Burada ahkam kesmekle olmuyor" ifadelerini kullandı.
Toplantı daha sonra diğer muhtarların sorduğu sorular ile devam etti.
(AY)

21.01.2013 15:00:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT