1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Düzce İli Genişletilmiş Divan Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Düzce İli Genişletilmiş Divan Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Düzce İli Genişletilmiş Divan Toplantısı Yapıldı
A+A-

AK Parti Genişletilmiş Düzce İl Divan Toplantısı'na katılan ve milletvekilleri adına konuşan AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Aziziye Mahallesi'nde yapılan ve son günlerde gündemde olan 300 y

AK Parti Genişletilmiş Düzce İl Divan Toplantısı'na katılan ve milletvekilleri adına konuşan AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Aziziye Mahallesi'nde yapılan ve son günlerde gündemde olan 300 yataklı devlet hastanesi ile ilgili olarak bilgiler verdi. Arslan, "İnşaatın yürümemesinde suç sadece beceriksiz müteahhidindir" dedi.
AK Parti Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Müftülük Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, AK Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan, İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Belediye Başkanı İsmail Bayram, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, ve partililer katıldı.
Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili Fevai Arslan, TBMM'de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek "TSK'nın disiplin yasasını çıkarttık. 2/B ile alakalı 400 bin metrekareyi aşmayan yerlerde peşinat ücretlerini indirdik. Bazı kanunların çıkmasını amaçlıyoruz. Özellikle yeni Anayasa için çalışıyoruz. Anayasa TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında kurulan komisyon tarafından tüm hızı ile devam ediyor. Umuyorum ki, gönlümüzde ki anayasayı hep beraber çıkarmış oluruz. Anayasaya her ne kadar eskiden şöyle olsun deseler de bugün muhalif olanlar var. Niye bu Anayasayı AK Parti yapsın diyenler var. Gönlümüzde ki anayasayı yapıp bu teşkilat ve kadrolar ile yapıp birlikte çıkarmak inşallah bizlere nasip olur" dedi.
Milletvekili Arslan, Aziziye Mahallesi'nde yapımına başlanan ve bir türlü ilerlemeyen 300 yataklı devlet hastanesi inşaatı hakkında bilgiler verdi. Suçun ihaleyi alan firmada olduğunu ifade eden Arslan, "Hastane inşaatı neden bitmiyor? Her gün basında işlenen bir konu haline geldi. Burayı TOKİ yapsın dedik. İhaleye çıktı 15-20 kişi girdi. TOKİ dedi ki bu inşaatı bu şekilde kim ucuz yapar. Bir tanesi tuttu ve ucuz yaparım dedi. Ucuz yapana verdiler. Verdiler ama o firmada işi ağırdan almaya devam ediyor. İnşaatın teslim süreci 2013'ün 11. ayıdır. Burada kimseyi suçlamanın gereği yok. Bu iş KİK kanunlarına göre yapılan bir iştir ve bu izin verdiği sürece yapılan bir iştir. Biz bu maddeleri değiştirelim dediğimizde muhalefet partileri buna itiraz ediyorlar. Burada ne halkın, ne siyasilerin, ne bürokratların suçu yok. Burada suç söz veren ve işi beceremeyen mütteahitindir. Taşeronlarında da suçu yok. 5. taşerona kadar geldi ama iş bitmiyor. İhale kanununa göre yapılan işi ölçüp bitirip iptal etmek mümkün olmadı" dedi.
Milletvekili Arslan, Düzce'nin en önemli sorunu olan prefabrik okullarla ilgili süreç hakkında da bilgiler vererek "Prefabrik okullar ne olacak meselesi vardı. MEB finansmanında bu sene yapmaya başlıyoruz. 19 okul yatırımımız olacak. Bazıları yeni yapılacak. Düzce'de prefabrik binada eğitim gören okulumuz kalmayacak. 2013'te başlayacağız ve 2014'te bitmiş olacak. Ayrıca yine eğitim konusu ile alakalı 30 kampus yeri belirlendi. 30 kampus ilinin arasında Düzce mevcuttur. Düzce bunların arasına alındı. Son anda bir değişim olmazsa Gümüşpınar prefabriklerinin olduğu yer olacak" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Milletvekili İbrahim Korkmaz SYDV uzun yıllardır hizmet veren Faruk Kavakoğlu'na teşekkür plaketi verdi.
(AY)

04.02.2013 14:21:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT