1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti Aydın Milletvekili Erdem Aydın'daki Su Fiyatlarını Eleştirdi

Ak Parti Aydın Milletvekili Erdem Aydın'daki Su Fiyatlarını Eleştirdi

Ak Parti Aydın Milletvekili Erdem Aydındaki Su Fiyatlarını Eleştirdi
A+A-

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Türkiye'nin en pahalı su tarifelerinden birinin Aydın'da uygulandığını iddia ederek 2009 yılından bu güne Aydın'da su fiyatlarında yaklaşık yüzde 300-400 oran

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Türkiye'nin en pahalı su tarifelerinden birinin Aydın'da uygulandığını iddia ederek 2009 yılından bu güne Aydın'da su fiyatlarında yaklaşık yüzde 300-400 oranında zam yapıldığını iddia etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, "CHP'li Aydın Belediyesi Türkiye'nin en pahalı su tarifelerinden birisiyle Aydınlı hemşehrilerimize su satıyor. 2013 yılı Aydın Belediyesi gelir bütçesi 177 milyon TL ve bunun içerisindeki "su satış geliri" 50 milyon TL'dir. Şimdi Denizli ile karşılaştıralım. 2013 yılı Denizli Belediyesi bütçesi 460 milyon TL ve "Su satış geliri" 75milyon TL. Denizli'nin nüfusu 500 bin civarı; Aydın'nın nüfusu 200 bin civarı yani 2.5 kat Aydın'dan fazla. CHP'li Aydın Belediyesi'nin aydınlı hemşehrilerimizi afedersiniz 'nasıl kazıkladığını' en iyi şekilde göstermeye yetiyor. Türkiye'nin en pahalı sularından birisini kullanan Aydınlı hemşehrilerimize bir de en pahalı 'katı atık bedeli' CHP'li Aydın Belediyesi tarafından ödetiliyor. Yine denizli ile karşılaştıralım. AK Parti'li Denizli Belediyesi 'katı atık bedeli' olarak 4 TL alıyor; CHP'li Aydın Belediyesi 10 TL alıyor. İşte Aydınlı hemşehrilerimize gelen yüksek su faturalarının sebebi CHP'li Aydın Belediyesi'nin zihniyeti ve uygulamasıdır. .Aydınlı hemşehrilerimiz CHP'nin iş başına geldiği 2009 yılı su faturaları ile 2013 yılı su faturalarını karşılaştırırlarsa yüzde 200-250 oranında zamlı su kullandıklarını göreceklerdir. Yakında çevre il ve ilçe belediyelerinin 'su ücret tarifelerini' karşılaştırmasını da kamuoyu ile paylaşacağız. Sadece AK Parti'li belediyelerle değil CHP'li ve MHP'li belediyelerle de 'su ücret tarife'lerini karşılaştırdığımızda Aydın Belediyesi'nin hemşehrilerimize ne kadar pahalı su sattığı ortaya daha net çıkacaktır. Aydınlı hemşehrilerimiz 2009 yılı su faturaları ile 2013 yılı su faturalarını lütfen karşılaştırsınlar. Aydınlı hemşehrilerimize kendi haklarını savunmaya davet ediyorum. Esnaflarımıza, tüccarlarımıza, emeklilerimize sesleniyorum 'Lütfen dosyalarınızdan veya kayıtlarınızdan su faturalarınızı çıkartın ve 2009 yılı ile 2013 yılını karşılaştırın" diyerek Aydın'daki vatandaşların suyu pahalı kullandığını iddia etti.
(İK)

04.02.2013 11:39:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT