1. HABERLER

  2. KADIN

  3. AK Kadınlar Anneleri Unutmadı

AK Kadınlar Anneleri Unutmadı

AK Kadınlar Anneleri Unutmadı
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Kadın Kolları Başkanlığı, Anneler Günü nedeniyle bir program düzenledi.


Şişli-Van Öğretmenevi’nde düzenlenen programa kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Anneler Günü konulu slayt gösterimi ile başlayan programda; şiirler okundu, ilahi ve türküler seslendirildi. Annelerin önemi hakkında yapılan konuşmaların ardından program davetlilere verilen ikramlarla son buldu.


Program bitiminde bir açıklamada bulunan AK Parti Van Kadın Kolları Başkanı Nahide Hakan, toplumun her ferdinin bir anne tarafından yetiştirildiğine vurgu yaptı. Toplumun salahiyeti, kalkınması ve kültür durumunu annelerin belirlediğini ifade eden Hakan, toplumun temel taşının anneler olduğunu söyledi. Hakan, “Cennet dinimizde alınabilecek en büyük ödül, gidilebilecek en uzak hedeftir. Cenneti dahi annelerin ayakları altına seren bir dindir. Buradan baktığımızda annenin önemini anlayabiliriz” dedi.


Annelerin yılın sadece bir gününde hatırlanmaması gerektiğini ifade eden Hakan, “Biz anneleri sadece bir günde ya da öldükten sonra hatırlamamalıyız. Dolayısıyla her gün Anneler Günü. Biz onlar için ne yapsak azdır. Ben burada herkesin Anneler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.


Zeynep Dülge adlı vatandaş ise, annelere hiçbir zaman saygıda kusur edilmemesi gerektiğini, onların kutsal olduğunu belirterek, “Hiçbir zaman annelerin değerini, kıymetini ayaklar altına almayalım. Onları başımızın tacı yapalım. Annelerimiz kıymetli varlıklardır. Onların kıymetini öldükten sonra mezarlarına gidip ağlayarak göstermeyelim. Onlar hayattayken, fırsatımız varken onları en güzel şekilde mutlu edelim. Sonrası çok geç olabilir. ‘Keşke’ demeyelim. İyi ki annelerimiz var diyelim. Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, onların ellerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT