1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosu Törenle Hizmete Sunuldu

Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosu Törenle Hizmete Sunuldu

Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosu Törenle Hizmete Sunuldu
A+A-

Kütahya Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu hizmete sunuldu. Açılış programı Takvacılar Müezzin Kayyımı Kadir Birlik'in okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Törende bir konuşma yapan

Kütahya Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu hizmete sunuldu.
Açılış programı Takvacılar Müezzin Kayyımı Kadir Birlik'in okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Törende bir konuşma yapan Kütahya İl Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl, "2008 yılının Ağustos ayında kurulan Kütahya Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Büromuzun gayesi, toplumumuzu aile konusunda aydınlatmak ve aile içinde yaşanan problemlerin çözümüne katkıda bulunmaktır.Dini aydınlatma hizmetinin yaygınlaştırılması, dinimizin aileye verdiği değerin anlatılması ve aile değerlerinin yaşatılması, töre ve namus cinayeti, aile içi şiddet, kadına karşı ayrımcılık, eşler arasındaki oluşabilecek problemlerin çözümüne katkıda bulunmak ve halk arasında yerleşmiş bulunan yanlış dini kanaatlerin düzeltilmesi amacıyla hizmet vermektedir.Telefon ile görüşme, Yüz yüze görüşme, Konferans, seminer, vaaz, hutbe, radyo ve televizyor programları ile halkımıza hizmet verilmeye çalışılmaktadır.Aile Büromuza daha çok bayanların müracaat ettikleri gözlemlenmektedir. Telefon ile yapılan görüşmelerde, arzu ederlerse Müftülüğümüze gelmeleri ve gelirken de eşlerinin yanında olmasının daha faydalı olacağı belirterek, Eşlerden her ikisini de dinlemek, çözüme ulaşma hususunda daha faydalı olmaktadır" dedi.
Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'nun açılışı, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl, İl Müftü Yardımcısı Nihat Kök Din Hizmetleri ve Eğitim hizmetleri Şube Müdür İhsan Baştürk ve Aile İrşat görevlileri, din görevlileri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi.
(EFE-

02.01.2013 17:32:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT