1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aibü'de Öğrencilere Seben İlçesi Tanıtıldı

Aibü'de Öğrencilere Seben İlçesi Tanıtıldı

Aibüde Öğrencilere Seben İlçesi Tanıtıldı
A+A-

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) düzenlenen 'Yanı başımızdaki tarih, keşfedilmeyi bekleyen cennet' adlı etkinlikte öğrencilere Seben ilçesi tanıtıldı. Bolu Halk Kültürünü Araştırma v

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) düzenlenen 'Yanı başımızdaki tarih, keşfedilmeyi bekleyen cennet' adlı etkinlikte öğrencilere Seben ilçesi tanıtıldı.
Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAMER) Öğrenci Topluluğu'nun, kültürel ve doğal mirasın korunması ve bunların gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla AİBÜ Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Azize Yasa, "Gençlerimizi, kültürel mirasın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda bilinçlendirmek, yaşadıkları çevreyi daha iyi tanımalarını, sağlamak bizim için önemli bir görev" diye konuştu. Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ile Seben Kaymakamı Alper Balcı ise sahip olduğumuz değerleri kaybetmeye başlamadan, o değerlere sahip çıkmak gerektiğine dikkat çekerek, AİBÜ'ye bu anlamlı etkinlikten ötürü teşekkür ettiler.
AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, programda yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Coşkun, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin artık Çin, Kazakistan, Azerbaycan, Afrika gibi çok değişik yerlerden öğrencileri ve ABD, Suriye gibi pek çok ülkeden öğretim elemanları bulunan uluslar arası bir üniversite olduğunu vurguladı. Coşkun, "Üniversitemiz, attığımız adımlarla Bolu'nun her santimetrekaresiyle ilgilenen bir üniversite olmuş ve Bolu'nun dünyaya açılan bir kapısı haline gelmiştir" şeklinde konuştu.
Etkinlikte, Seben'in tarihi, coğrafyası, kültürü, ekonomisi ve insanı, topluluk öğrencilerinin hazırladığı video gösterisi ile anlatıldı. Etkinliğin sonunda, Bolu yöresinin sevilen türkülerini seslendirirken etkinlikte emeği geçen öğrencilere de protokol tarafından teşekkür belgesi verildi.

21.12.2012 15:17:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT