1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ahmet Türk Mardin'de

Ahmet Türk Mardin'de

Ahmet Türk Mardinde
A+A-

Demokratik Toplum Kongresi Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölge milletvekilleri ile yaptığı toplantıyı eleştirdi. Geçtiğimiz hafta KCK'ya yönel

Demokratik Toplum Kongresi Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölge milletvekilleri ile yaptığı toplantıyı eleştirdi.
Geçtiğimiz hafta KCK'ya yönelik yapılan operasyon ardından BDP Mardin İl başkanlığını ziyaret eden Ahmet Türk, KCK operasyonları ve Başbakanının bölge milletvekilleri ile yaptığı toplantıyı değerlendirdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bölge milletvekilleri yaptığı toplantıda Roboski katliamı için gerekeni yaptıklarını mesajlarını ilettiğini belirten Türk, Başbakanın Roboski için ne yaptığını merak ettiklerini belirtti.
KATLİAMI GERÇEKLEŞTİRENLER YARGIYA TESLİM EDİLMEDİ
Roboski katliamını gerçekleştirenlerin hala yargı önüne çıkarılmadığını belirten Ahmet Türk "Başbakan Roboski için her şeyi yaptıklarını açıklıyor. Bölge için her türlü açılımı ve adımları attıklarını söylüyor. Ancak sayın Başbakanın bunları açıklaması gerekiyor. Roboski de ne yapmış. Roboski de 34 kardeşimiz bombalanmış ve öldürülmüş. Ve bombayı atanlar bugün madalya verilerek ödüllendiriliyor. Yine bu davanın sanıkları ile ilgili bu bombayı atanlara en ufak bir girişim olmamıştır. Sadece adeta insanları dilenciye alıştırma mantığı ile hesaplarına para yatırılmış. Ama bu insanlarımız bunu kabul etmemiştir" dedi
ROBOSKİYİ YAPANLARA ÖDÜLLENDİRİLDİ
Katliamın dosyası adeta kapatıldığını iddia eden Ahmet Türk, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bunu yapanlar ödüllendirilmiştir. Yine diğer tarafa baktığımızda on binlerce partilimiz, insanımız ve soydaşımız bugün zindanlardadır. Bir siyasi soykırımdır. Yine patimizin üzerinde baskılar vardır. Buradan Mardin emniyetine ve valisine seslenmek istiyorum. Her gün burada bir eylem yokken, insanlarımız gelip burada otururken, burada partinin kapısına polis koyarak insanları tehdit ederek, bu parti adeta kapatma mantığı ile yaklaşılıyor. Şimdi sayın Başbakan bütün bunlara rağmen Türkiye'de bir hukuk devletinden söz ediyor. Demokratik haklardan bahsediyor. Oysa ki bu yaklaşım gerçekten zulme yönelik bir yaklaşımdır. Diktatörce bir yaklaşımdır. Demokrasi insan hakları tanımamaktır. Ve Kürt halklarına yönelik bir zulüm politikası olarak değerlendirmek lazım. Bütün bu yapılanları biliyoruz."
İL BAŞKANINA TAHAMMÜL EDEMEYEN BİR HÜKÜMET VAR
Ak Parti Diyarbakır İl Başkanının istifasını da değerlendiren Ahmet Türk "Burada başkan kendi isteği ayrılmadı, görevi bırakma talimatı verildi. Görevden alındı. Tabii ki sonuçta bir il başkanıdır. Düşüncelerini ifade etmiştir. Kendi il başkanının düşüncesine doğruları bile söylemesine tahammül etmeyen bir hükümet var. Bir hükümet başkanı var. Bunu herkes görmesi gerekir. Tabii ki buradaki halkımız herkesten daha çok inancına dinine bağlıdır. Başkasının da inancına dinine bağlıdır. Halkımızda İslamiyeti çok iyi biliyor. İçimizde dindarlar var, demokratlar var. Bizi oy verenler var. Bizi destekleyen de vardır" ifadelerini kullandı.
(MA-MET-Y)

14.12.2012 14:49:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT