1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ahmet Herdem Ticaret Meslek Lisesi, ''akıllı Tahta''lara Kavuştu Kayseri

Ahmet Herdem Ticaret Meslek Lisesi, ''akıllı Tahta''lara Kavuştu Kayseri

Ahmet Herdem Ticaret Meslek Lisesi, akıllı Tahtalara Kavuştu  Kayseri
A+A-

Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesi, 2012-2013 yılında Fatih Projesi kapsamında "akıllı tahta"lara kavuştu. Akıllı tahtaların okula gelmesi nedeniyle okul öğretmenlerine 17-24 Aralık ve 26 Aralık-3 O

Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesi, 2012-2013 yılında Fatih Projesi kapsamında "akıllı tahta"lara kavuştu.
Akıllı tahtaların okula gelmesi nedeniyle okul öğretmenlerine 17-24 Aralık ve 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında iki grup halinde kurs düzenlendi. Bilişim Dersleri öğretmeni Serdar Tufan'ın verdiği 30 saatlik kursa katılan bütün öğretmenler kursu başarıyla tamamladılar.
Okul yöneticileri, Fatih Projesi kapsamında Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesinde eğitimin niteliğinin bir kat daha arttığını ve eğitimde değişim ve dönüşüm faaliyetlerinin hızlandığını ifade ederek, ''Kamuoyunda "akıllı tahta" olarak tanımlanan ve içeriğinde birçok eğitim uygulamaları bulunan bu proje ile okulun ve öğretmenin konumu, eğitime bakış açısı da değişmekti. Öğretmenler hızla kendilerini yenileme çabası içerisine girdiler ve eğitimde ders kitabı dışındaki dokümanlar da hızla önplana çıkmaya başladı. Böylece, bu büyük değişimin eğitimdeki yansımaları da çığ gibi büyüyerek devam etmektedir. Bütün sınıflarda internet ortamına kavuşan, derslerle ilgili video, slayt, animasyon gibi farklı unsurları kullanan öğretmen ve öğrenciler, yarının büyük Türkiyesi'ni kurma yolunda bir büyük seferberliğin gayreti içine girdiler. Gelinen noktada, Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesinin bütün sınıflarında "akıllı tahta" mevcut ve planlanandan çok daha önce okula kuruldu. Bu şansı iyi kullanmak için okul öğretmenleri, 17-24 Aralık ve 26 Aralık3 Ocak tarihleri arasında olmak üzere iki grup halinde kurs aldılar ve başarıyla bu kursu tamamladılar'' dediler.
(ZB-Y)

07.01.2013 16:03:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT