1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ahmet Akın Optimer Sağlık'ta

Ahmet Akın Optimer Sağlık'ta

Ahmet Akın Optimer Sağlıkta
A+A-

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Ahmet Akın, Optimer Sağlık'ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Akın, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: "Dermokozmetik dünyasına girdiği

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Ahmet Akın, Optimer Sağlık'ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Akın, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: "Dermokozmetik dünyasına girdiğimde en büyük cesareti Optimer'in güçlü firma karakteri ve marka bilinilirliği verdi. Sağlık sektörünün yükselen grafiğinde en önemli rolü dermokozmetik markalar ve tabiî ki her geçen gün dermokozmetik bayisi olan eczaneler alıyor. Sektör her geçen gün büyüyor ve potansiyelini artırıyor. Farmasötik kaliteye sahip markaları bulunduran ve hizmet kalitesini her geçen gün artıran Optimer sağlık ile büyüyen bu sektörde ilerlemek ve başarmak için önümüzde engel olmadığını düşünüyorum."
Evli ve iki çocuk babası Akın, profesyonel iş hayatına 1998 yılında Kamber Çal'ın da kurucusu olduğu medikal bir firmada başladı, 2002 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Daha sonra Optik zincir mağazaları olan bir grupta Genel Müdürlük yapan Akın, iki yıl süren optik tecrübesinden sonra tekrar medikal sektöre dönerek belirli bir süre bir firmanın pazarlama müdürlüğü görevini üstlendi. Akın, 2006 yılında ortağı olduğu Riva Medikal'de çalışmaya başladı. 2012 yılında firmasını devreden Akın, Optimer Sağlık'ta genel müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı.
(HO-Y)

21.01.2013 13:45:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT