1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ahmed Arif Parkı Yenileniyor

Ahmed Arif Parkı Yenileniyor

Ahmed Arif Parkı Yenileniyor
A+A-

Çankaya Belediyesi'ne ait Dikmen Sokullu Caddesi'ndeki Ankara'nın en büyük parklarından olan Ahmed Arif Parkı, yenileniyor. Eserleriyle Türk Edebiyatında önemli bir yer edinmiş ünlü şair ve gazetec

Çankaya Belediyesi'ne ait Dikmen Sokullu Caddesi'ndeki Ankara'nın en büyük parklarından olan Ahmed Arif Parkı, yenileniyor.
Eserleriyle Türk Edebiyatında önemli bir yer edinmiş ünlü şair ve gazeteci Ahmed Arif adıyla uzun yıllardır Sokullu Mehmet Paşa semti sakinlerine şehrin ortasında nitelikli bir yeşil alan ve çocuklar içinde oyun alanı olarak hizmet veren park, aynı zamanda 17 bin metrekarelik alanıyla Ankara'nın en büyük ve en çok ziyaretçi alan parkları arasında bulunuyor.
Çok sayıda vatandaşın dinlenme, eğlenme, spor ve oyun mekanı olması ile de dikkat çeken parkta yürüyüş yolları, koşu pisti, çocuk oyun alanları, spor alanı, banklar, led aydınlatmalı havuzlar tamamen yenilenirken, çiçek ekimi ve yeşil alan düzenlemesinin yanı sıra iki tane de mini anfi tiyatro inşa ediliyor. Dikmen için önemli bir yer tutan Ahmed Arif Parkı'nın ekiplerin yoğun bir şekilde süren çalışmalarıyla yıl sonu itibariyle bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.
(BC-AŞ-Y)

09.12.2012 13:06:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT